Mantet



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?)
2.8.2017 7:52

Zdravím pán Polehla. Vitajte späť. Mantet máte krásny, ja sa chcem ale spýtať na Vaše hrušky. Ako je to v tejto sezóne s Jeanne d´Arc - budú plody? Táto odroda ma zaujíma.  IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 10.8.2015 21:08

Klobouk dolů před vašími pěstitelskými výsledky, pane Vlastimile. V letošním horkém a suchém létě je to obdivuhodné. Máte dostatek vody na závlahu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 11.8.2015 10:26

Pane Jiří II, doplňkovou závlahu dělám každý rok podle vláhového stavu (vlastní studna+tlakové čerpadlo).Zvláště po odkvětu při tvorbě a narůstání plůdků je při deficitu nezbytnost.Spojeno s probírkou plůdků (letos vysoká násada) přináší výsledky.Letos intenzivně zavlažuji od začátku června.Do dnešního dne asi 11 závlah vzhledem k tropickým teplotám a 2,5 měsíce takřka beze srážek.V okolních zahradách je bez závlahy pohroma.Tak zbídačené stromy jsem snad ještě neviděl.Zajímavost: Letos jsem poprvé viděl na své zahradě úžeh slupky jablek z intenzivního svitu. Do letoška pouze v literatuře. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 2.8.2017 7:52

Zdravím pán Polehla. Vitajte späť. Mantet máte krásny, ja sa chcem ale spýtať na Vaše hrušky. Ako je to v tejto sezóne s Jeanne d´Arc - budú plody? Táto odroda ma zaujíma.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.8.2017 9:23

S takovými Mantety se rovnat nemůžu. Ty moje jsou z polokmenu, bez zálivky, bez postřiků. Strupovitost letos řádí. Ale spoustu jablek letos spořádají vnoučata ve formě ovocných přesnídávek, tak mě ta absence chemie až tolik nemrzí.

Mantet
Mantet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.8.2017 12:40

Mantetu se chutí jen tak něco nevyrovná, ale citlivost k chorobám (nejen strupovitost, ale i monilie) je příliš velká a tedy nároky na chemii taky. 
    Ale lze to i bez chemie. Ametyst, Discovery jsou taky dobré, navíc mají násobně delší konzumní zralost.

Ametyst
Ametyst
Discovery
Discovery
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 8.7.2018 16:07

Mantet - 2018 - štíhlé vřeteno

Obvykle sklízím první plody Mantet kolem 5÷10 srpna.Letos to vypadá už na červenec.Na snímcích se jablíčka už začínají vybarvovat a nabývat na velikosti.

Mantetu zdar -Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.38 (?), 8.7.2018 20:06

Mantet nemám, ale zralé jsou u nás plody Quinte, už si vykrajuju Průsvitné, Discovery. Tím mi skončil jablečný půst (poslední jablka ze sklepa jsme snědli začátkem května a jiná prakticky nejím). Těším se na Helios a něco ze Střížovic. Letos má první plody Marie Skálová, tak jsem zvědavý jaká bude. Zkusím jí za týden nafotit a šoupnout sem. Jestli mi jí někdo na roubech ze stromu za zahradou neotrhá... I dalším letňákům zdar Ivan, (420 m)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 15.7.2018 21:14

Mantet - 2018 - štíhlé vřeteno

Chuťová jednička v kategorii letních jablek.Ukázka těsně před postupnou sklizní.Letos se koná asi o 14 dnů dříve.

Po loňské vysoké násadě a probírce se očekávaná alternace nekonala.Letos opět vysoká násada a opětovná silná regulace plodů.Jsem zvědav zda jsem alternaci prolomil při konečném zapěstování štíhlého vřetene.To však ukáže až příští rok.Pro svůj chuťový význam trošku obsáhlejší foto dokumantace.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 21.7.2018 14:23

Tak jako každý rok, máme dnes s přáteli žranicu v přírodě.Připravil jsem pro ně překvapení v podobě jablek Mantet viz.foto.Špičková akce starých přátel se špičkovým ovocem.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 21.7.2018 21:10

Domníval jsem se, že mám rovněž odrůdu Mantet.Moje odrůda také právě teď dozrává, liší se však od zobrazených snímků tím, že má nafialovělý závoj, který u vašich Mantetů postrádám.Je to chuťovka a nevím dodnes, jak ji nazvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika