Lysice 2018



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?) 
29.11.2018 7:50, zobrazeno: 30440x

Přeji všem milovníkům ovoce a jablek zejména (i když za královnu malvic považuji dobrou hrušku) vše dobré a ptám se vyvolených, kteří se dostali do toho narvaného sálu v Lysicích: jaké to včera bylo? A nejde mi o ta suchá čísla z degustačního listu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 29.11.2018 9:42

Včera jsem tam byl. V sálu bylo letos dokonce několik volných míst. Za sebe mohu říct, že organizace celé akce byla bezvadná. Anonymně byly degustovány a hodnoceny vzorky 50 odrůd, názvy odrůd byly známeny dodatečně. Chuť a stav některých odrůd byly zřejmě ovlivněny letošním suchem.

Moje postřehy: Topaz nebyl vůbec kyselý, Bohemie byla přešlá, Sirius chutnal tak podivně, až jsme se u stolu shodli na tom, že muselo dojít k jeho záměně s jinou odrůdou. Mým osobním vítězem degustace byl Admiral. Nad chuťovým průměrem přečnívali Rubelit, Opal a jedna odrůda zatím bez pojmenování, jen UEB a číslo, které jsem si však nezapamatoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 29.11.2018 10:02

Moc bych se divil, kdyby se Admirál neumístil mezi prvními třemi. Jeho chuť skutečně vyčnívala. V rámci objektivity bylo pořadí degustovaných odrůd losováno.
   Ocenil bych krátký (škoda, že tak krátký) koreferát Ing Zimy o střížovických odrůdách, v němž shrnul vhodnost jejich nejpěstovanějších odrůd pro teplejší a chladnější lokality.
    Předností lysické degustace je slutečnost, že tamní stanice negeneruje vlatní odrůdy a nelze tolik podezírat organizátory z nadržování některým jablkům. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 29.11.2018 10:31

Dodatek z vystoupení Ing. Zimy k fyziologické pihovatosti Admiralu. Praxe ukazuje, že tato odrůda je téměř nepěstovatelná v oblastech, ve kterých je půda bohatá na Draslík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 29.11.2018 11:09

... a hořčík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.81 (?), 29.11.2018 19:11

Koukám a žasnu, Hliník se doopravdy odstěhoval. S lítostí. Není to škoda?
Asi né. Jednoduché org. sloučeniny s OH jsou tedy víc kůl. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 192.43 (?), 29.11.2018 20:37
Z holovouskych zaujala pouze Artiga. Ze soukromych (Kumsta+Hajducek) nic. Tradicne mi chutnaly rubinovky (Rubin, Red Bohemia). Ze strizovickych: Opal, Admiral, Rozela, Barby, Sirius a zvitezil u mne Admiral. Mitt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.26 (?), 29.11.2018 21:01
Mittwoch: "...a zvítězil u mne Admiral." Aj ty Brutus?!? Začína sa to tu nejako hemžiť střížovickými agentami... My staré agentské páky Miloš V. a Ivan H. (moja legitimácia je na fotke) aby sme sa cítili ohrození nastupujúcou mladou generáciou agentov. Alebo že by to - nedajbože - bolo tak, že ten Admiral je fakt klasa? 😉 IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 48.49 (?), 29.11.2018 23:01
Primo placene agentstvi!;-) Pozitiva Admirala (chut, konzistence, skladovatelnost, krehkost, stavnatost, extremni shelf life, nenarocnost) i negativa (extremni sklon k horke pihovitosti, kratsi stopka, plody ve shlucich na delším dreve, trzne neatraktivni tvar a barva plodu) jsou dobre znamy a zde casto diskutovány. Nevidim nic spatneho na tom, pokud ma nekdo za srdcovku Coxku a chce se s ni piplat, stejne jako pokud se chce nekdo prat s nectnostmi Admirala. Dle me za to stoji. A kdo neveri, at si kousne v kvetnu do plodu s obycejneho sklepa. :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.140 (?), 30.11.2018 5:54
Mittwoch: Možno len súhlasiť (okrem tej neatraktívnej farby, mne sa tá tmavočervená farba Admiralu páči). Ešte dodám, že ja sa "piplem" aj s Coxovkou, aj s Jonathanom či Goldenom, a samozrejme aj s Admiralom. Všetky za to piplanie stoja. Pridám ešte fotku - myslím si že je na nej reálne a triezve zhodnotenie odrody Admiral. Dovolím si zvlášť upozorniť na druhú polovicu poslednej vety textu na foto - platí aj pre hobíkov. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika