Kvitnú jablone



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
10.5.2017 11:38

Já teda přesně nevím, kde má pan Hlavatý zahradu, ale rozdíl podle jeho fotek je to i proti zdejším 230 m. Jabloně tady sotva odkvetly a to ještě ne všechny. Napřed je i pan Mikeš na Žatecku. Myslím, že i pan Walter na Českobudějovicku. Proto jsem rád za každou fotku, kterou jsem někdo vloží pro porovnání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
stromyprozivot - (4) - 69.45 (?), 10.5.2017 0:02

Právě tyto mladé stromky maji dobré podmínky, tak nakvétají prědčasňe, James grieve teprve rozkvétá:) I přes lokalitu Valašsko 400 mnm si nemohu stěžovat, i pozdní švestky zde dorzají bez problémů. Třešně bohužel letos silně zmrzly jako loni, nebude nic. Hodně záleží na daném mikroklimatu a půdních podmínkách, které jsou velmy rozdílné.Broskev na stanovišti 450 mnm, Semenáč z Předhoří, Benedicte a Avalon pride, začínají teprve vykukovat první lístky:) Podobne jsou na tom švestky, odkvétá Katinka a začína Haganta, takže oproti Vám velký rozdíl:)

Sirius, Rubinola, Admiral, Angold, Bohemie gold (hryzec), Rozela







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 10.5.2017 10:44

Rozdíl to je a pořádný, pane Hlavatý. Všechny pěstitelské práce mohu dělat také s měsíčním zpožděním oproti vám, snad s vyjímkou sklizně pozdních odrůd. Pro ni bude rozhodovat termín nástupu silnějších mrazů. Dnešní ranní teplota zde prý byla -2 st. C; u vás se pravděpodobně jen přiblížila k nule. Při čtení dnešních ranních zpráv se ale mohu utěšovat tím, že nebydlím na Karlovarsku (-10 st.C), na Sokolovsku (-8 st.C) nebo na Bruntálsku (-4,8 st.C). "Ledoví muži" jsou tady a po nich snad bude teplo i u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.5.2017 11:38

Já teda přesně nevím, kde má pan Hlavatý zahradu, ale rozdíl podle jeho fotek je to i proti zdejším 230 m. Jabloně tady sotva odkvetly a to ještě ne všechny. Napřed je i pan Mikeš na Žatecku. Myslím, že i pan Walter na Českobudějovicku. Proto jsem rád za každou fotku, kterou jsem někdo vloží pro porovnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 10.5.2017 13:01

Napřed tady asi nejsme, pane Petře. Alespoň podle srovnání s Vašimi plody meruněk. "Opožďuje" to ten severní jílovitý svah, ale o nějakých 500 m směrem k řece, kde jsou luxusní záhřevné půdy a teploučko (200 - 210 m n. m.), je ten rozdíl opravdu značný. Po dnešním ránu je to ale stejně asi jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 10.5.2017 13:17

Přidávám fotky z dnešního dopoledne.

Sirius
Sirius
Admiral
Admiral
Angold si přispíšil a hned jej to mírně ožehlo
Angold si přispíšil a hned jej to mírně ožehlo
Rubinola
Rubinola
Rubín
Rubín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.5.2017 16:57

Já měl za to, že jste z Ostravska, ale podle ještě zavřených květů to tak být nemůže. Teď vidím, že je to Blansko (480 m). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.83 (?), 10.5.2017 17:22
Jiří II: Ten rozdiel (oneskorenie vegetácie) medzi Vašou záhradou a stavom u nás je cca 5 týždňov (!), dokladám fotku môjho kvitnúceho Admiralu z 8.4.2017... Ak si dobre spomínam, tak chcete vyskúšať Karneval vo Vašich podmienkach. Už som tu na fóre spomínal že potrebuje dlhšiu vegetačnú dobu, ale určite to nevidím iba pesimisticky. Pri dozrievaní nejde len o sumu teplôt a slnečných dní, ale aj o diferenciu medzi dennou a nočnou teplotou v neskorej jeseni. Toto je faktor ktorý vo vyššej polohe môže byť významný (iste by to ale chcelo aj dostatok slnka v sept.-okt.). Takže treba to skúsiť, prajem Vám aby Vám to (nielen) s tým Karnevalom vyšlo. Aj keď Miloš Vysloužil už asi uňho nad ním "zlomil hůl" 😃. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 10.5.2017 19:00

Jsem si vědomý toho, že s Karnevalem to u mne nemusí vyjít. Proto jsem jej zatím jen 2x narouboval na větvičky, které nejsou kosterní. Když se neosvědčí, tak větvičky jednoduše odřežu a bude to vyřízené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 21.5.2017 14:33

Tady na Vysočině (Žďárské vrchy) teprve kvetou jabloně. Jak to vypadá u pana bunnyho? Přidejte fotky, pane bunny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 21.5.2017 15:38

u "pána bunnyho" to vyzerá super! v zime sa môžeme sánkovať, lyžovať a staviame snehuliakov! :)  ale teraz vážne, jablone začnú kvitnúť tento týždeň, momentálne je stav ako na fotkách. 1. foto james grieve red (zasadená túto jar, kvety otrhám samozrejme). 2. foto "nejaká jabloň". poprosím skôr o radu, čo je listom a čím to postrekať? sú poškodené mrazom? ide len o pár listov. 3. foto čo je s tým kvetom? je nejaky retardovaný :) ďakujem za rady veľmi pekne... 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika