Kořenový krček



host - 157.82 (?)
13.4.2013 18:31

Dobrý den, nejsem odborník, ale podle mého názoru je označené místo místem štěpování, nikoliv kořenovým krčkem. Ten je o cca 10 cm níž, v místě, pod kterým vyrůstají kořeny. Přeju příjemný den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 26.82 (?), 13.4.2013 18:11, zobrazeno: 9749x

Dobrý den, poradíte mi prosím, jak se u sazenice ovocného stromu pozná kořenový krček? Dnes jsem poprvé v životě sázel :-) a teď mě trochu trápí pochybnosti, jestli jsem zvolil správnou hlouku. Všude se píše právě o kořenovém krčku, ale nikde není pořádně popsáno. Já jsem si tipnul místo označené na forografii. Je to OK nebo jsem úplně mimo? Předem díky. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.82 (?), 13.4.2013 18:31

Dobrý den, nejsem odborník, ale podle mého názoru je označené místo místem štěpování, nikoliv kořenovým krčkem. Ten je o cca 10 cm níž, v místě, pod kterým vyrůstají kořeny. Přeju příjemný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 13.4.2013 18:35

Třešinka, pokud dobře vidím je roubovaná cca 5-10 cm pod rukou.Nasadil bych ji tak, jak označil tazatel.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 13.4.2013 18:36

No, dal bych ji o něco výš.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.82 (?), 13.4.2013 19:13

teda klobouk dolů :-) máte pravdu s tou třešní a asi i s místem roubování. ale jak s tím zasazením? mám to nechat nebo raději znovu vykopat a posunout výš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 13.4.2013 19:31

Ono by to rostlo i tak.Ale stromek po výsadbě může ještě sednout níž.Když jej mírným potřásáním povytáhnete, půdu znovu ušlapete a zalijete, nic se nestane a je to hned.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 13.4.2013 18:42

Kniha: Kyncl - Řez ovocných dřevin, 1980


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 13.4.2013 20:38

Chtělo by to lepší foto. Stromek očkovaný na kořenovém krčku je jasnější. Třešeň může mít vloženou "kmenotvornou část" a být roubovaná až nad tímto místem. To je z důvodu lepší přiatelnosti různého dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.23 (?), 13.4.2013 23:31

Zdravím

Předem Vás musím upozornit. že kořenový krček mají pouze semenné podnože. to je těsně nad posledním rozvětvení kořenu. Nejlepší vodítko je ŕozdíl barevného odstínu na podnoži. Na hranici tohoto odstínu byl horizont půdy. Typové (vegetetativní) podnože nemají kořenový krček. U těchto podnoží je důležité, aby zduřelé místo (místo roubováni) bylo nad zemí.  Nejlepší vodítkem pro Vás bude, když nejvyšší místo kořání bude těsně pod zemí. Tak se určitě trefíte do umístění stromku v pudě ve školce.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.209 (?), 14.4.2013 14:49

Asi z těch odpovědí tu budete mí trochu guláš.Tu díru máte moc hlubokou.Hoďte pod něho kompost, nebo nějaký substrát.Podstata tkví v tom, že když ho zasadíte příliš hluboko, zpravokoření.To jest, že roub pustí kořeny společně s podnoží což je na houby, protože podnož určuje kvalitu plodů, růstu atd... Podle mne je roub tam, kde jsem ho označil zelenou šipkou.Kořenový krček je tam, kde kořeny přecházi v kmen.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika