Kolik ovoce denně sníte?



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
1.12.2017 20:24

S ovocem je ten problém, že jeden rok je ho mnoho a další rok(y) málo nebo žádné, jako např. letos u nás, ale jen vyjímečně je ho "tak akorád". Jeden můj známý nejí ovoce vůbec, já ho zase nerad kupuji.

Zpracování nadúrody švestek na výrobu destilátu je dobrá volba. Slivovice je vyjímečný a oblíbený destilát. Alkoholismus je jistě hrozná závislost, ale střídmá konzumace alkoholu může být starším lidem dokonce prospěšná. Z "koštů slivovic" se stala společenská událost. Jen je potřeba nesypat cukr do kvasu.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 1.12.2017 18:53

S mužem nepijeme, tudíž pálení je něco absolutně mimo nás(pominuli, že jsem vyrostla v Pálenici, kde byli zaměstnaní oba mí rodičewink) využiju maximálně rum na pečení a slivku, když chci udělat nějakou bylinnou tinkturu... a tolik nám dají příbuzní. Kdyby se mi náhodou urodilo nějaké ovoce a nesežrali ho ptáci, uvařím si s radostí povidla, nasuším ty křížaly, uklohnila jsem si,,pečený čaj" a jelikož čaj nepijemcheeky požívám ho pro velký úspěch na koláče. Do něho se spotřebuje vlastně ovoce jakékolivsmiley Hrušková povidla mi nechutnají vůbec. Nevím proč, snad tím, že tady u nás na ně nejsme zvyklí? Nemám právě ani moc ráda frgále, u nás se používají na koláče spíše švestková povidla s mákemsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.12.2017 19:25

Co třeba křížaly? Navíc poslední dobou je namáčíme do 100% čokoládové hmoty z Troubelic...Ale pravda, na křížaly stačí bohatě jeden švestkový strom.

Já nevím. Katinku jsem vysadil někdy na přelomu letopočtu. Letos jsme jich snědli, že to až lezlo krkem vařili povidla, nasušili pytel křížal a stejně muselo přes půl metráku skončit v sudu. Pokud nemá rodina 20 členů, je úroda ze slušného stromu švestky neskonzumovatelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 1.12.2017 20:24

S ovocem je ten problém, že jeden rok je ho mnoho a další rok(y) málo nebo žádné, jako např. letos u nás, ale jen vyjímečně je ho "tak akorád". Jeden můj známý nejí ovoce vůbec, já ho zase nerad kupuji.

Zpracování nadúrody švestek na výrobu destilátu je dobrá volba. Slivovice je vyjímečný a oblíbený destilát. Alkoholismus je jistě hrozná závislost, ale střídmá konzumace alkoholu může být starším lidem dokonce prospěšná. Z "koštů slivovic" se stala společenská událost. Jen je potřeba nesypat cukr do kvasu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 2.12.2017 5:49

yes-ohnivá voda, řazená v šiku, z líného kapra udělá štiku. Když se jí naloká, je z něj hned žralok, po páté štamprli uléhá na bokcheeky. Kdo radost rozdává, dostane od jiných na stůl pod taléřek pro štěstí šupinywink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.12.2017 10:23

Vždycky jsem si říkal, jak je to nespravedlivý, že kupříkladu SPCH si tady teď "juchá a poskakuje" a jiným alkohol zničil život. Já jsem znal celkem tři. Dva už umřeli a třetí je do tý "černý díry" na nejlepší cestě. Přitom je to "dobrá duše". Škoda, že některým lidem není přes léčbu ani antabusy pomoci. Ne, že by ten antabus přepíjeli, jako Vlastimil Brodský ve filmu Ikarův pád, ale přesně si spočítají, dobu působení, aby pak mohli znovu začít. Alkohol je metla lidstva. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 2.12.2017 10:43

Trochu bych to poopravil. Ne alkohol, nýbrž alkoholismus je metlou lidstva.

Základem zdraví a štěstí je střídmost ve všem, v jídle, v pití i v jiných požitcích. To je tajemství dlouhověkosti -Jan Amos Komenský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.95 (?), 2.12.2017 15:54

"Trochu bych to poopravil. Ne alkohol, nýbrž alkoholismus je metlou lidstva...".

Zdá se mi poslední dobou mění pravopis - sloh, větná stavba či jak to nazvat?
Člověk nějak ustupuje do pozadí a věci, předměty neživé začínají ožívat a žit svým vlastním životem.
Alkohol zabíjí, zbraně zabíjí, auta, kamiony zabíjí apod. Kam to spěje - jak tahle vzpoura může dopadnout? Proč se tohle děje nezávisle na naší vůli?

Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.
Paracelsus

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.12.2017 16:32

Tak jednak úsloví, že alkohol je metla lidstva používala s oblibou moje babička a já si na to vždycky vzpomenu, ale není třeba to hrotit. A jednak buďte všichni rádi, že na alkoholu nemáte vybudovanou závislost a že z toho můžete mít leda srandu. Ano, alkohol je jed, který musí játra pracně odbourávat, ale to neznamená, že to je hlavní důvod proč ty štamrdlata "neházím za kravatu", jak to říkal Mrázkovi ten topič v Hříšných lidech. Je možné, že alkohol někomu nechutná? Je to vůbec možné? To je divení. "Fuj, abstinent, styďte se člověče", jak říkal feltkurát ve Švejkovi. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.12.2017 16:38

Nad chlastem se vyhrát nedá, ale Moraváci s ním dokážou někdy i remizovatlaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 2.12.2017 10:59

Otcové naši-můj i mé Družky, zlomené předčasně měli své tužky. Častěji než zdrávo brávali etan, mělo to účinek na ně jak tetan. Já se k nim neblížím snad ani na krok, nad jejich dožití dělám si nárok. Jestli se zadaří? To ještě nevím, střídmosti v bumbání velmi si cenímlaugh! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika