Kidd´s orange



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
4.9.2014 9:00

V tuto dobu ještě nemám sklep vychladlý, tak mně stejně nezbývá nic jiného než se sklizní zimních jablek počkat co nejpozději, jinak je před Vánocemi vynesu zvadlé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.9.2014 21:43

Počítám nejdřív za 3 týdny, ale spíš později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.22 (?), 2.9.2014 22:05

Dneska jsem je zrovna zkoušel a ještě drží. Jen pár červáků bylo na zemi. Snad za 2 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 3.9.2014 23:36

No já nevím, vážení přátelé, Miloši a pane Mikeši. Vzhledem k letošní uspíšené vegetaci, pokud to ještě platí a vzhledem k tomu, že jsem už jednou úspěšně Kiddse zbíral začátkem září, bych si klidně troufl i letos. Specifická příchuť se později vždy dostavila a plody vydrží déle v "lepší kondici".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 4.9.2014 7:20

Je pravda, že je to letos všechno tak o 14 dní posunuté, proto jsem minule plody KO zkoušel, ale držely fest. O tomto víkendu to už může být jiné. Tady teď dost málo prší a vše docela rychle dozrává. S uchováváním si hlavu moc nelámu - nemám vhodné skladové prostory, tak se vše během poměrně krátké doby zpracuje (pár plodů občas nechávám v lednici do konce listopadu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 4.9.2014 9:00

V tuto dobu ještě nemám sklep vychladlý, tak mně stejně nezbývá nic jiného než se sklizní zimních jablek počkat co nejpozději, jinak je před Vánocemi vynesu zvadlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.9.2014 9:57

Njn

... já také nemám slep vychladlý a tak skladuji přepravky se sklizeným ovocem až do prvních mrazů venku u severozápadní fasády chalupy. Ráno se orosí, přes den odpařující se rosa udrží teplotu v háňce přepravek nižší než má okolní vzduch a sluníčko to neohřívá, takže je jablíčkům lépe něž ve sklepě. Je to lepší, než je nechat přezrát na stromě. Poslední z nespotřebovaných Orionů a Jonalordů jsem letos vyhazoval na kompost v týdnu co jsem končil se sklizní Roda Mantet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 4.9.2014 21:48

Nemohu se chlubit s tak pěkně vybarvenými plody, jako pan Mikeš, ale na specifickou příchuť se už těším. Asi tak v únoru jsem porovnával Kiddse a Bláhovky. Kidds ještě příchuť držel a byl i slušně pevný. "Wagner" Bláhovky pěkně přisladil. Kidds je méně sladký ovšem zajímavě harmonicky navinule sladký a aromatický.  

Kidd´s orange
Kidd´s orange
Kidd´s orange
Kidd´s orange
Kidd´s orange
Kidd´s orange
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 14.9.2014 23:09

Já už jsem probírala minulý víkend, protože plody svítily a padaly. Snad déle vydrží, většinou je jím prakticky hned ze stromu. A teď jich je zase pod stromem dost. Ale strom přišel loni o půlku koruny (Rubín a Golden) a párkrát jsem k němu vypustila sud s děšťovkou během léta. 

U rodičů je to druhořadé jablo - nemá ani stopy líčka, žíhání, přitom 25 km daleko a oni mají teplejší polohu. Ale já mám jíl, starý čtvrt kmen, oni písek po dvou povodních a zanedbaný strom. Loni byl KO chutný i u nich, tak snad se polepší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.100 (?), 15.9.2014 21:26

Tak jsem provedl první část sklizně probírkou. Dost plodů je letos červivých.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 17.9.2014 12:05

Škoda, že se nedá vyfotit chuť. Ale i mnohem méně pohledná jablka Kidd´s orange, než na fotkách pana Mikeše, mají svoji specifickou příchuť, nejsou přeslazená, ale naopak harmonicky sladce navinulá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika