Kidd´s orange



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
17.9.2014 12:22

Nebo navinule sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 17.9.2014 12:59

Ano, navinule sladká je přesnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.10.2015 20:28

Kids Orange lze - díky poměrně silnému růstu - pěstovat i na vysokokmenu. Plody nejsou tak vybarvené jako pana Mikeše, ale velikosti slušné. Jen kdo má lozit po tom stromě...

Kids Orange
Kids Orange
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.186 (?), 10.10.2015 19:21

Také nejsou všechny plody tak pěkně vybarvené, zvláště ty ze severní strany koruny nebo z vnitřku stromu (plody v pravé bedýnce). Sklizeny před 14 dny.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.10.2015 21:19

S Milošem a panem Mikešem se sice diametrálně rozcházíme v názoru na kvalitu slivoně s názvem Těchobuzická, ovšem zde bychom mohli najít společnou řeč. Dnes jsem "kousl" do prvního Kiddsova oranžového a i když je dužnina stále ještě tužší, tak typická renetovitá příchuť je patrná. cheeky Přeji dobrou chuť sobě a všem majitelům této "koxovkářské" odrůdy z Nového Zélandu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 18.11.2015 9:21

Málo chválíte, málo chválíte, vážení přátelé. Třeba Kiddsovo oranžové tedy letos hodně "píše", co říkáte, pane Mikeši? Hlavně ty tvrdší plody, které byly včas sklizené. Fakt výborná pochoutka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 18.11.2015 12:36

Objektivně musím říci, pane Petře, že letošní rok jsou chuťově asi nejlepší, co jsem kdy zažil. Teď postupně ještě konzumně dozrávají a i ty méně vybarvené jdou dožluta a ta sladkost s tím aroma... pohádka! :-)

Sehnal jsem pár plodů Cherry Cox a v porovnání s K.O. je to slabej odvar. Také jsem si "udělal" záložní stromek K.O. na A2, ale původní ještě slouží, přesto ho nevyřadím, ale zapěstuju a vysadím, byť místa je málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.11.2015 12:41

Já budu vykopávat starý vysokokmen Kids Orange na semenáči. Nevím, jestli je dobré dělat si stromek na A2. Bude trochu problém bujnou odrůdu krotit a taky na velkém stromě jsou plody drobnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.213 (?), 18.11.2015 22:14

Nevím na jaké je podnoži stávající, poměrně starý, strom K.O., ale tady v tom jílu je A2 příp. semenáč asi nejlepší volba. Třeba oproti M1 tu roste A2 docela slabě. Ostatní slaběji rostoucí podnože odcházely na rakovinu. Asi větší průšvih bude Otava na M1 - byla to jediná volná podnož :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 18.11.2015 16:36

Hned po přečtení Vašeho příspěvku, pane Mikeši, jsem si šel do sklepa pro jednu Coxovu oranžovou renetu. Jsou sice drobné, ale jak známo u této odrůdy je alespoň jedna dobrá vlastnost a to, že standartní chuť mají i malé plody. Říznost plodů asi před měsícem napovídala, že by to mohlo s chutí letos vyjít. Konzistence dužniny plodu Cox´s orange renette a šťavnatost signalizuje, že nastala optimální konzumní zralost a lepší už to nebude. Můžu říci, že byla nadstandartně sladká (takhle sladkou ji ani neznám), ale typická příchuť nebyla zcela patrná. Přesto velice slušná pochoutka. Asi za deset minut jsem chutnal Kiddsovo oranžové, ale nelze míchat stejné chutě takhle brzo po sobě. Coxovka byla silná i z méně výraznou příchutí. Kiddsovu příchuť jsem cítil jen tak tak. Je i o něco méně sladké. Jinak Vám, pane Mikeši, vřele doporučuji pořídit si ještě Bláhovu oranžovou renetu pro porovnání všech třech odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika