Kidd´s orange



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?) 
15.12.2013 22:05

Strom podle mě vypadá dobře. Náprava poněkud hustší koruny je možná, byť ne bezpodmínečně nutná. Trochu mě mate barva květů. Květy mých Kidů mají ze všech jabloní barvu nejvíc do růžova. Myslím, že jiná varianta, než červenoplodá - Kids Orange red se u nás ani nepěstovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.165 (?), 16.12.2013 17:22

Máte pravdu pane Miloši, že v květech je trochu více růžové.

Co se tvaru týče - z jednoho místa na kmeni vyrůstá 5 silných kosterních větví, které byly ve výšce cca 1,5 m uříznuty a následně ponechány z nich vyrůstající vodorovné větve - nešvar dob (ne)dávno minulých (viz. foto). Navíc neošetřená místa odříznutých kosterních větví začala zahnívat. Strom se snažím prosvětlovat a trochu vést nové větve nahoru jak je to stromu vlastní. Na nějakou úpravu (odřezání) kosterních větví je pozdě - ty rány by byly dosti velké.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 37.133 (?), 16.12.2013 18:07

My Kid´s Orange máme také. 2 stromy. Jejich jablka moc milujeme. Zasazeny byly v 80. letech min. století. Jen bych zde chtěla uvést jednu zajímavost. Dlouhých 10 let to trvalo, kdy stromy daly vždy jen po cca 5 kouscích jablek. A bylo to kvůli špatnému řezu. Jednou nám jeden známý řekl, že větve těchto stromů by neměly jít nahoru, ale do oblouku se sklánět k zemi. A skutečně. Od té doby mají jablek vždycky hodně a patří k našim nejoblíbenějším. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 17.12.2013 16:50

Oceňuji Vaši sbírku fotek, kterou jste pohotově použil, pane Mikeši. S těmi květy to musím také potvrdit. Více načervenalé jsem snad u jiné odrůdy ještě neviděl. A Vaše fotka to vystihuje bravurně. Jsem rád, že se našel ještě alespoň jeden milovník Kiddsova oranžového. A kde, že se to nachází ten Chlum, jestli se můžu zeptat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.12.2013 18:43

Já znám Chlum u Letovic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 33.23 (?), 17.12.2013 19:04

Těch Chlumů bude dozajista povícero. Ten náš vrch Chlum se nachází mezi Mladou Boleslaví a Jičínem, je dlouhý cca 25 km. Je zahnutý do rohlíku a vytváří zde u nás, na jeho jižní straně, docela zvláštní nespecifické mikroklima. Ale možná že za to může i to globální oteplování smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.12.2013 20:23

To ano. Asi nejznámější je Chlum u Hradce Králové, kde to Prušáci natřeli Rakušákům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 11.1.2014 19:09

Kidd´s Orange si i nadále uchovává svoji unikátní a jedinečnou příchuť Coxovy renety, která se mi zdá snad ještě o něco výraznější, než v minulých letech. Určitě k tomu přispělo i teplé a slunečné počasí v letním období. Dužnina ještě nemoučnatí a je stále šťavnatá. Ještě jednou oceňuji fotku pana Mikeše, s jeho kvetoucím Kidd´s Orange a jeho typicky načervenalými květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 19.1.2014 19:27

Nedá se nic dělat, ale mě prostě některé odrůdy, jako například tato, stále ohromují. I dnes jsem poznal pravý požitek při jejich konzumaci. Přitom se jedná také o sladké jablko. Ovšem s plnou, typicky aromatickou chutí. Jsem překvapen, že příchuť stále drží a i když je ve sklepě poměrně teplo, tak i šťavnatost je stále stejně vydatná. Tomu říkám parádní rok pro Kidd´s Orange. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.9.2014 18:03

Pane Mikeši a ostatní, kdy budete sklízet Kiddse? Zdravé plody mně padají, tak ho asi už "stáhnu" do sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika