Jurrský ovopark



sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 103.186 (?)
20.3.2016 0:38

Zdravím p. Petře z P

Odmlčel jsem se proto, protože jsem řešil rodinnou situaci a také jsem vycítil, že se zde na mě anonymně více útočí tak jsem uvolnil své pole. Však to přece znáte moudřejší ustoupí. Vrátil jsem se proto, že mě už několik lidí na fušce přesvědčovalo, abych se vrátil a radil dál neboť tam chodili i kvůli mě.

Tak co DENAR ještě nechutí? jak je potom možné, že na výstavě mám dojem Zahrada Čech vyhrál!    tak nevím, nevím.

s pozdravem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 31.8.2015 20:33

Pane Kaněra, nevím,zda je dotaz všeobecný ale zareaguji.Z uvedených odrůd pěstuji místo Starkrimsonu Red Delicious a vyvíjí se tvarově stabilně i co se týče velikosti.Jonathan je letos táké vitální a prosperuje.G.Smith jsem odstranil a ostatní nepěstuju.Dřívější chvála na Spartana, Mc Intosh sedí.Ještě bych přidal prozatím nádherné plody Spencera.Co mě ovšem opravdu ohromilo jsou plody Fuji Raku Raku při první úrodě.Velikostně v tomto stádiu vegetace této pozdní odrůdy jsou nadstandard.Úplné pumy.Prvorodičky Beforestu a Lindy se také snaží.No nechci to zakřiknout ale jesti to donosí, zveřejním.Zahradě zdar. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 31.8.2015 21:13

Nedokážu se rozhodnout, jestli se mám nebo nemám rozloučit s odrůdou Mc Intosh (údajně Double Red). Proti strupovitosti nestříkám ani v budoucnu nehodlám stříkat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 31.8.2015 22:06

Uvažte, že jabko s takovou kvalitou chuťovou a dužiny hned tak nenajdete. Akorát ta strupovitost zlobí. Mně nevadí snad sama o sobě, ale víc že to od ní ve sklepě plesniví. Mám taky strom Spartana a není nic moc zdravý a přesto ho nechávám. A pravý Macek je ještě lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 31.8.2015 22:28

Máte pravdu a ta vůně plodů je přímo omračující. Naroubuji ho na semenáčovou podnož a zkusím jej někde v extenzívním způsobu pěstování. Další odrůda se kterou se asi nerozloučím je Lord Lambourne (s otazníkem) pro jeho vůni a kořenitou chuť. Ale ta ohebnost větví a z toho vyplývající krátkověkost mě trápí. Také se nyní začíná vybarvovat.

Lord Lambourne? 30. srpna
Lord Lambourne? 30. srpna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 6.9.2015 17:37

Ten můj Lord Lambourne s otazníkem dospěl do sklizňové zralosti. Ráno jsem našel jeden plod na zemi pod stromkem, zbylé dva plody mi zůstaly v ruce při lehkém zaviklání (stromek je mladý, tak jsem mu ponechal jen tři plody).To byl fofr od minulého příspěvku. Škoda, že neumím popsat vůni, kterou plody vydávají. Strupovitostí vůbec netrpí. Takového jablka se nedokážu zbavit. Ty trhané pruhy naznačují, že by se mohlo skutečně jednat o matku Rubína. Dědičnost je sviňa.

Lord Lambourne? 6.9.2015
Lord Lambourne? 6.9.2015
Lord Lambourne? 6.9.2015
Lord Lambourne? 6.9.2015
Lord Lambourne
Lord Lambourne
Rubín ( fotka z roku 2013)
Rubín ( fotka z roku 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Miroslav Srba - (19) - 197.195 (?), 7.9.2015 20:24

Za mě McIntosh určitě nerušit. A nebo pokud ano, tak se nejdříve hlásím o rouby :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 9.9.2015 1:27

Když tady vytahujete ty své ovocesaury, zkusím štěstí. Už dlouhou dobu se pídím po jablku mého mládí. U nás na Slezsku jsme mu říkali „Cebulónka“ – Cibulónka???
Bylo to poměrně malé, zploštělé, zelené – bez líčka, zářijové jablko výborné kořeněné, sladké chuti. Strupovitost jsem na nich nepozoroval. Slupka byla poměrně drsná, bez jakýkoliv náznaků žebrování.  Jabloň měla slabší růst a byla velmi málo náročná. Rostlo v našem okolí několik takových jabloní. Dnes jako by se po nich slehla zem.


Nevíte někdo o jakou odrůdu by se mohlo jednat. Je září a tak je jedinečná příležitost pokračovat v hledání. Díky za tipy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.10.2015 19:49

A kam se poděl sadař Vlada? Asi už nezapomenutelná se pro mě stala jeho slova: "Na vaše chutě bych se tedy rád podíval. Produktu chválíte, ale Denár vám nejede a teď ještě Berlepš". smiley Ve vlákně Gloster jsem až teď objevil odkaz na ovocnáře z Hlučínska a jejich pomologii, kde uvádí Berlepschovu renetu jako chuťovou delikatesu. Tak, že by přece?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 103.186 (?), 20.3.2016 0:38

Zdravím p. Petře z P

Odmlčel jsem se proto, protože jsem řešil rodinnou situaci a také jsem vycítil, že se zde na mě anonymně více útočí tak jsem uvolnil své pole. Však to přece znáte moudřejší ustoupí. Vrátil jsem se proto, že mě už několik lidí na fušce přesvědčovalo, abych se vrátil a radil dál neboť tam chodili i kvůli mě.

Tak co DENAR ještě nechutí? jak je potom možné, že na výstavě mám dojem Zahrada Čech vyhrál!    tak nevím, nevím.

s pozdravem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.242 (?), 9.2.2016 17:28

Zdravim,

mam na zahrade hodne stary stromek, podle netu by to mohl byt kalvil zimni. Trochu jsme ho zanedbali a posledni dobou se mu nedari. Bojim se ho radikalne prorezat, ale asi nic jineho nezbyva. Muzete mi poradit, co s nim delat, aby se mu zacalo darit, jablka nam moc chutnaji.

Dekuji Jindriska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika