Příspěvky uživatele - Miroslav Srba

Jurrský ovopark, 7.9.2015
Za mě McIntosh určitě nerušit. A nebo pokud ano, tak se nejdříve hlásím o rouby :-)
Suncrisp, 8.5.2015
Omlouvám se, zapomněl jsem se přihlásit. Můj původní dotaz "má to někdo?" směřuje na to, zda to někdo pěstujete, nebo je to jen virtuální diskuse nad virtuálním obrázkem. Pokud jsem dobře googlil, tak jse to záležitost USA...
Dotaz na chutě z plodů jabloní typu balerína, 15.11.2014
Všechny nakoštované nemám, ale opravdu mi velmi sedí Moonlight.
Odrůdy s polní odolností, dobrá strategie Holovous, 8.11.2014
Ahoj Vlado, promiň, ale tentokrát Ti dám košem a přikloním se podobně jako pan Vysloužil na stranu Střížovické šlechtitelské stanice. To že je rezistence podložená Vf prolomená, vědí už dávno a mají rozpracovanou celou řadu klonů s jinými zdroji... celý příspěvek >
Radka nebo Veselka - kterou zvolit?, 27.9.2014
Dobrý den, chtěl bych si nechat poradit podle vašich zkušeností? Chci vysadit novou meruňku (okolí Brna) a podle toho co jsem si načetl se rozhoduji mezi odrůdami Radka a Veselka. A zajímalo by mě, která z těchto dvou odrůd trpí více strupovitostí... celý příspěvek >
Linda - orosená odměna, 19.9.2014
Informace z klasických knížek mohu zatím potvrdit. Bohužel i vč. náchylnosti k monilióze :-( Ale spíš jsem Vám chtěl, pane Polehlo, napsat že všechny plody, které se mi letos zadařily byly kontrolovaně opyleny mnou i Vámi oblíbeným Granny Smith.... celý příspěvek >
Linda - orosená odměna, 15.9.2014 Obsahuje fotku
Pro potěšení posílám foto první úrody z odrůdy Linda - zdrojem materiálu BÚ AVČR Průhonice
Květy pro radost, 2.5.2014 Obsahuje fotku
Posílám pro potěšení fotku velmi pěkných květů odrůdy 'Rebella'
Odumírání kosterních větví + nekróza dřeva, 2.5.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušenějších co trápí naše meruňky a jestli se dá tomu problému nějak předcházet. Už asi 20 let pěstujeme odrůd, která nám moc chutná - napdrůměrně výrazná chuť, ale název nevím. Podnož - meruňkový semenáč,... celý příspěvek >
Odumírání letorostů, 2.5.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, omlouvám se za dotaz na problém, který se tu už řešil před několika lety. Výsledné sdělení jsem ale mezi tím zapomněl a příslušný příspěvek jsem nedokázal znovu najít. Trápí mě lokální nekrózy na letorostech mladé broskvoně.... celý příspěvek >
Žloutnutí mladých listů, 2.5.2014
To je zajímavé, Vlado, to jsem netušil. My máme na zahradě problémy s nedostatkem vápníku. K několika stromkům vysazeným před dvěma lety jsem proto zaryl drcený vápenec. A na jednom z nich jsem letos také pozoroval žluté listy. Že bych to tedy s... celý příspěvek >
Topaz, 22.2.2014
Mě ještě napadá, že ten "horší" strom mohl být už v mládí nasosnutý nějakou mšicí a infikován tak nějakou virózou. Rostlinných virů je hodně, příznaky mohou být žádné až po flekaté listy. Celkové zhoršení v nějakém znaku by tomu odpovídalo.
Vylepšení, 16.11.2013
Zpravokořenění je možné. Nevím jestli Vám prokoření takto zakoupený stromek, diferenciace kořenů z víceletého dřeva nemusí být efektivní. Určitě lze většinu odrůd zpravokořenit kopčením. Pouze některé výjimky jdou řízkovat přímo tak, jak uvažujete.... celý příspěvek >
Nějaký typ rakoviny, nebo jiný problém?, 15.11.2013 Obsahuje fotku
Dobrý den, děkuji za reakci. Zálivku jsem právě přiznal, protože jsem ji uvažoval jako jeden z možných důvodů problému. Sucho u nás bývá jednou až dvakrát do roka skutečně veliké. Jak je to v půlmetrové hloubce netuším, ale na hloubku rýče (těch... celý příspěvek >
Nějaký typ rakoviny, nebo jiný problém?, 8.11.2013 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěl bych se poradit se zkušenějšími. Mám jednu oblíbenou jabloň a v posledních dvou letech mi na kmeni a kosterních větvích začala praskat kůra. Proto jsem se chtěl zeptat, jestli je to nějaký typ rakoviny, poškození mrazem, nebo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika