Jmelí



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
18.11.2017 22:15

Teda lidi, jste dobříyes Já když řeknu, že něco nafotím, tak pokud vůbec, tak je to na týdnycheeky Díky moc všemlaugh Ano Hančo, máte určitě pravdu, kuličky byly spíše žluté, tedy to byl ochmet(jak to tu neroste, ani jsem nevěděla, že to existujeblush) Já myslela, že zežloutly jak opadaly a byly starécheeky Alespoň jsem zase o něco chytřejšíwink Takže příště bude lepší, zkusit sadit opravdu jmelícheekylaugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 9.143 (?), 18.11.2017 12:40

Vlastní fotky nemám, i když na borovicích jsem ho viděla často.

Tady je na jedli. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.24 (?), 18.11.2017 13:21

Konvalinko, ale já vůbec nezatracuji vysokokmeny, nebo nějaké staré stromy po rodičích... Mám to také tak, vlastně jsem po otci vykácel spousty vysokokmenů a vysadil nové, moderní odrůdy, ale hlavně... na nevhodných podnožích. Nechal jsem si radit od prodavače, jenže nikdo nezná půdní vlastnosti, to co bude na kolínsku, to dady skoro na vrchovině zkrátka nenaroste.Dneska přes různě vzrůstné podnože jsem se dostal až k M1, což je vlastně vysokokmen, to mi trvalo 30 let, než jsem se k tomuto poznatku dopracoval. kdybych tehdy otce lépe poslouchal, měl bych sad, jak býval kdys... štěstí, že jsem všechny jeho stromy nevykácel.laugh

já zkrátka chci opět zkusit si namnožit jmelí na jabloni, což se mi nikdy nepodařilo. Rafael zase naopak nechal zamořit celé široké okolí jmelím z jeho stoleté jadernačky, místo aby včas větev uřízl, má to holt někdo štěstí, bez vlastního přičinění.Já tedy mnoho stromů nemám, jen 14, ale zase si myslím, že se o ně starám dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 18.11.2017 13:54

Aha p.Karelko, tak to jsem jen úplně nepochopila. Co se jmelí týče, když jsme výletili s mámou a psy někde, kde bylo jmelí hafl, na stzarých dubech, sbírala pod nima kuličky, ať je nacpu třeba na staré topoly, co mám za pozemkem. Zkoušela jsem také a nic. Tak jedině ještě tím nakrmit ty slepice a mazat topoly kuřincemacheeky jak tu někdo radil. p. Hančo díky za odkaz,...fakt čumím jak vejrindecisionlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.143 (?), 18.11.2017 15:37

Paní Konvalinko, nechci se tady pasovat na odbornici přes jmelí, ale mám za to, že to, co jste sbírala pod duby, nebylo pravé jmelí, ale ochmet evropský (říká se mu sice dubové jmelí, ale je to jiný rod), kdežto na topolech roste pravé jmelí bílé, Proto asi ty pěstitelské neúspěchy, a v tom případě slípky nepomohou. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.24 (?), 18.11.2017 16:01

Také nejsem odborník, ale: Ochmet je poloparazitický opadavý keřík rostoucí na dubech, kaštanovníku setém, ojediněle i na jiných listnatých dřevinách, sám je hostitelem jmelí bílého pravého...

ochmet je tedy opadavý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.143 (?), 18.11.2017 17:04

To je, ale pokud roste na dubech hodně vysoko, vypadá zdola neopadaně, protože má zelené větvičky a na nich plno žlutých bobulí. Zdola to vypadá jako olistěné keříky jmelí... Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.24 (?), 18.11.2017 17:16

Nyní je zkrátka bez listí, nikdo ho nemůže za jmelí zaměnit


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.143 (?), 18.11.2017 18:19

Tady na té fotce fakt ne, protože má málo bobulí. JIndy vypadá jinak, ale nenapadlo mě to vyfotit, když rostl na dubech vysoko nad mou hlavou. Takže důkaz pro vás nemám. Nejspíš si každý budeme muset ponechat svůj názor, názory už jsou od toho, aby se různily wink.  Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.61 (?), 18.11.2017 21:03

"Můžete někdo dát i fotku jmelí na jehličnanech? Dokud neuvidím, asi neuvěřím".

konvalinka: Jmelí tu roste v borových lesích. Tady jsem nafotil jmelí na borovicích na jedné z náhorních rovin pohoří Džbán:



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 18.11.2017 22:15

Teda lidi, jste dobříyes Já když řeknu, že něco nafotím, tak pokud vůbec, tak je to na týdnycheeky Díky moc všemlaugh Ano Hančo, máte určitě pravdu, kuličky byly spíše žluté, tedy to byl ochmet(jak to tu neroste, ani jsem nevěděla, že to existujeblush) Já myslela, že zežloutly jak opadaly a byly starécheeky Alespoň jsem zase o něco chytřejšíwink Takže příště bude lepší, zkusit sadit opravdu jmelícheekylaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika