Jmelí



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?)
18.11.2017 11:46

Na jehličnanech ho kvůli hustému stálepřítomnému jehličí neuvidíte. Ale když potkáte třeba nějaký polom smrků po vichřici, pravděpodobně na něj narazíte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
               
host - 16.70 (?), 9.1.2013 20:01

Tak na Habru jsem ho viděl na jednom docela dost. na některých hostitelích se vyskytuje velmi vzácně a to i místech kde je jmelí běžné. Buďto tito hostitelé již získávají rezistenci anebo jmelí z nějakého důvodu nevyhovují. Jsou to břízy, olše,jasany, habry a zřejmě i ten šípek. Jmelí na švestce jsem nepozoroval ale z ovocných stromů jsem ho viděl na broskvoni, nektarince, mandloni, myrobalánu, jeřábu a na lísce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.13 (?), 11.2.2013 23:42

Člověk se stále učí. Až dosud bych se přel, že jmelí nevyklíčí bez průchodu trávicím traktem ptáků, kde se semena zbaví lepkavého povlaku (mimochodem - z bobulek vařili ptáčníci lep na ptáky, proto ten název " Viscum").Ale tady mnozí tvrdí, že úspěšně  "sázeli" semena přímo, bez onoho přípravného procesu. Kdysi jsem to také zkoušel, ale neúspěch jsem přičítal právě tomuto. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
agent špionovač - (19) - 216.173 (?), 13.1.2013 18:38

Dvě fotečky dnešní návštěvy Brkoslavů :-)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.237 (?), 13.1.2013 18:43

Gratuluji k pěknému pozorování. Brkoslavy jsem letos ještě nezahlédl a to jsou na "ptačím webu".

hlášeni dennodenně a to i více než stohlavá hejna... Snad se mi taky poštěstí...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.70 (?), 13.1.2013 20:55

Dobrý den,

Také gratuluji k pozorování Brkoslavů, u nás od 30.12 nebyli. Také sleduli birds.cz jak jich tam pozorují. Na jabloni mám pověšené různé bobule a jablka abych je nalákal, je tam plno jmelí a z druhé strany domu máme dub s ochmetem. Pokud mám čas tak chodím od východního okna k západnímu pozorovat jestli se u nás neobjeví.

Daniel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.76 (?), 23.1.2013 22:25

Tak včera jsem se dočkal. Jednoho brkoslava jsem zahlédl na jabloni u silnice.

A dnes asi pět kousků. Obojí pozorování ale bylo jen na okamžit, řídil jsem.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.70 (?), 24.1.2013 6:54

Já jich viděl v sobotu 7, byli jen 10m od domu na dubu s ochmetem ale než jsem stačil vytáhnout foťák tak byli pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dismas - (18) - 212.230 (?), 6.2.2013 17:39

U mňa na záhrade v Humennom taký kŕdlik asi 50 ks. chochláčov sev. sporadicky pozorujem už od pol. decembra. Najradšej sedia a cvrlikajú si na veľkom javorovci jaseňolistom v susedstve. Žeby tie semená žrali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 18.11.2017 11:34

Jelikož mne nebaví číst diskuse odprostřed, tak budu s dovolením pokračovat na konci. P.Karelka... ano stará jabloň je také hezký strom a že vám se nezdá její výnos a místo ní vysadíte 10 nových zákrsků, nemusí být směrodatné pro každého. Pro mne je stará panenka po dědovi určitě hodnotnější strom, než to, co jsem si nechala (tehdy víceméně nevědomky) vysadit od zahradníků, tedy polokmneny a čtvrtkmeny. Nemůžu k těmto stromům najít vztah, nemám je prostě ráda tak, jako jsem měla ráda stromy v humně u prarodičů, se kterýma jsem prožila celé dětství a i když prarodiče už nejsou, většina stromů tam ještě stojí. Ať už mají hodnotu emocionální, nebo hodnotu pro přírodu, jako velký strom, dávající vláhu a kyslík...

A ještě k diskusi jako takové. U nás jmelí neroste, ač by většina lidí i uvítala(těch, co si ho kupují na Vánoce na tržniciwink) A co tady čtu a nevěřila jsem... že jmelí roste i na jehličnanech. Nikdy jsem to neviděla, ani na svých výletech do míst vzdálenějších. Můžete někdo dát i fotku jmelí na jehličnanech? Dokud neuvidím, asi neuvěřímcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 18.11.2017 11:46

Na jehličnanech ho kvůli hustému stálepřítomnému jehličí neuvidíte. Ale když potkáte třeba nějaký polom smrků po vichřici, pravděpodobně na něj narazíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika