Příspěvky uživatele - dismas

Řez mišpule, 29.1.2016
Minulô jeseň som vysadil mišpuľu štepenú na dule sám a veľké starosti s rezom si nerobím, ved jediný mne známy exemplár mišpule rastúci v kláštornej záhrade v Oseku, hoci prastarý a neudržiavaný, je veľmi sporého vzrastu, pravda na akej podnoži,... celý příspěvek >
Amanliská, 15.10.2015
Práve som prišiel zo sev. Čiech kde v záhrade býv. kláštora Osek rastú krásne staré stromy tejto odrody. Hoci toho roku,  aspoň čo sa hrušiek týka, tam výnimočne nebolo čo zberať, Váš názor potvrdzujem. Amanliská vie zarodiť až to sama neunesie... celý příspěvek >
Slivoň President, 20.5.2015
Dˇakujem za informácie o tejto odrode a vediac o jej náchylnosti na moníliu veru by som si ju tejto jari nekúpil. Domnieval som sa, že to bude nejaká nová sorta. Susedia majú akési čačanské odrody,  ale zväčša im to v našej údolnej polohe zhnije... celý příspěvek >
Auralia, 23.12.2014
Ono s tou sladkosťou to bude najskôr tak,  že medzi slepými aj jednooký kráľom... Skonzumovali sa však ako prvé a uskladnil som ich len pár. Škoda, lebo v mojej viac vlhkej než chladnej pivnici je zo všetkých sort -Jonatán, Baumanova a... celý příspěvek >
Auralia, 19.12.2014
So sortou Auralia(Tumanga) som sa prvykrát stretol na saskej strane Krušných hôr, kde je dosť rozšírená. Ja sám ju síce nemám, ale jej plody mi padajú od suseda a jej nekazivosť potvrdzujem. Kvôli sladkej chuti ju obľubujú hlavne ženy a deti. Ešte... celý příspěvek >
Roubování, 24.7.2013
Zdravím, síce ovocinár-amatér, ale bez praxe v štepení chcel som si to toho roku vyskúšať (už aj kvôli namnoženiu starších sôrt jabloní, ktoré som objavil minulú jeseň na okolí). Pri štúdiu príslušnej literatúry ma zaujalo štepenie do boku, ktoré... celý příspěvek >
Co je s třešněma II?, 25.6.2013
Vychod Slovenska-Humenne. U mna a v okolitych zahradach rastú staré vysokokmene zrejme Gaštanky. Na nej uroda kvantitou ujde, ale kvalita je toho roku slabá,  málo sladké, veľmi červivé a už hnijú. Sˇpičkový bol rok 2011.
Roubování, 18.4.2013
Dobrý deň p. Vysloužil! Keďže práve toho roku sa chystám štepiť dlhými vrúbľami, privítam nejaké rady od takého praktika ako Vy. Ďakujem.            dismas
Jabloň Jonathan, 14.4.2013
Zdravim, no tak tie moje, uz kvoli veku - ca 70 rokov, predpokladam, ze na planke. Napriek silnemu zmladeniu, butlavemu kmenu a nestriekaniu stale bohato rodia. Rastu v udoli a preto je poda dobre zasobena vlahou, co su, zda sa pren tuna idealne... celý příspěvek >
Jabloň Jonathan, 9.4.2013
Zdravím pane Kanera, moja skúsenosť je zase, že bez aspoň slabej prerezávky by som mal na starom vysokokmeni veľa braku. Ináč u nás na východe sa Jonatánu darí nádherne a je veľmi obľúbený.
"Štrůdlové jablko" - jaké odrůda?, 5.4.2013
Dobrý deň, tak u nás na najkrajnejšom východe-Humenné vedľa názvu štrúdľovky je ešte iný - kormošky.  V podstate je to zberný pojem pre väčšie   jablká zimných sort s koženou, alebo aspoň drsnou šupkou a sypkou dužinou- Boskop, renety... celý příspěvek >
Jedovatosť - Agát biely, 18.3.2013
Ako je to s tou jedovatostou neviem, ale agat ako rastlina bobovitá obohacuje pôdu o dusík.
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 26.2.2013
Ostali mi už len chuťovo slabší Mc Intosh a lepší Jonatan, u ktorého však začínajú plesnivieť jaderníky, takže králici sa tešia...
Blenheim?, 13.2.2013
Váš odhad veku ma veľmi zaujal, tie plody som mal totiž zo stromu s objemom kmeňa 2,5 m, pred rokmi bol špatne obrezaný, už presychá ale ešte stále rodí.   Len tak na porovnanie koľko meria váš?
Mýtus Strýmka, 13.2.2013
Naozaj?  Neviem odkial ste, ale kedže som túto odrodu poznal z Nemecka, kde má povesť obstojnej moštovej sorty, poobzeral som sa u nás okolo Humenného a hľa, najmä okolo ciest jej rastie ešte spústa a napriek veku, niektoré stromy sú vo veľmi... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika