Jak úspěšně zasít jadérka/semena jabloní



host - 45.153 (?)
12.5.2020 14:45

Semenáč, vysokokmen, nová odrůda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
host - 50.172 (?), 17.4.2016 15:59

Já to dělám takto.

J.A.R.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 234.198 (?), 17.4.2016 19:39

Taky jsem letos zasel pár jadérek, abych si vypěstoval jabloně a hrušně... ale teď mi došlo, že asi úplně zbytečně, protože ten plevel, co každé jaro vytrhávám po stovkách ze záhonů, na které jsem rozházel kompost, jsou vlastně vyklíčená jadérka, která se na kompost dostávají každoročně po moštování! angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.32 (?), 17.4.2016 22:48

smiley

Před několika lety jsem u cesty mezi poli viděl také doslova porost (snad několikametrový - plošně)  semenáčků, o nichž jsem se domníval, že jsou to jabloně. Jen mi nešlo do hlavy, kde by se tam a v takovém množství vzaly. No vidíte, teď to mám: třeba tam také někdo vysypal výlisky...

(Později během roku jsem je tam již neviděl. Nejspíše vzaly zasvé následkem herbicidních postřiků onoho pole).

Josef.

EDIT a O.T.: jen tak náhodou jsem si včiml počtu zobrazení tohoto vlákna: nyní je jich už více než 50300! Dost vysoké číslo (ale vlákno bylo založeno již v r. 2010).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 27.245 (?), 12.5.2020 14:14

Zdravím vás, hledám informaci co konkrétně vyroste z jabloně ze semínka? Kdysi jsem to tu tuším četl, byly tu někde tři nebo čtyry varianty, omlouvám se hledám a nemůžu to najít. Nemám v plánu roubovat, jabloně mám na výměnu za moc staré polámané na širém poli, je to hranice mezi pozemky. Vzdálenost mez nimi by byla asi 8-10metrů, jde mi o to, aby vyrostly co nejvíc a nejdýl vydržely, o jablka mi nejde, mám svých dost.

30.11.19 jsem dal šest jadérek z několika jablek jaderničky moravské zvlášť po jednom do sadbovačů-jen univerzální zahradnický substrát-do skleníku, jednou zalil a vyšlo mi jich pět. Příští týden bych je rád zasadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.153 (?), 12.5.2020 14:45

Semenáč, vysokokmen, nová odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?), 12.5.2020 15:30

Pak mně uniká důvod, proč jabloně? Tak tam dejte třeba semenáče moruše - vyroste velmi rychle, řezem se dá udělat velmi hustá koruna, je dlouhověká a absolutně nenáročná na vláhu. A navíc netrpí chorobami jako jabloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.66 (?), 15.5.2020 20:59

Moruše jsem před pár lety zkoušel a nedaří se jim, všecky chcíply, 450 metrů výška a bohužel. Ještě mám dvě oskeruše a ty jsou zatím v pohodě, ikdyž každý rok něčím onemocní, listy zčernají a opadají každé léto, ale napřesrok se vždycky opět vzpamatují, v okolí žádné nejsou, to mám jen já exot pokusmen laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter SV,SK260 - (5) - 243.209 (?), 30.3.2021 10:03
Vysievam semená jabloní a hľadám odpoveď na otázku: Budú mať všetky semena z jedneho jablka zaručene rovnaké plody? Ak áno vybral by som z jedného jablka iba jedno semeno (pre šetrenie priestoru).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 30.3.2021 11:16

Ani děti stejných-lidských rodičů nejsou většinou totožná. Taky je možné, že Vám neporoste nic-provedl jste stratifikaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.138 (?), 30.3.2021 13:50

Úplně totožná jablka to nebudou, ale s vysokou pravděpodobností budou té matečné odrůdě něčím více méně podobna. Většina semenáčů nebývá vlastnostmi špatná, může se stát že ve výsledku budou jablka lepší než z původního stromu.

VF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika