Jak hnojit jabloně



host - 51.120 (?)
16.4.2012 20:34

Ja Jabloň hnojím hned u kmene protože jabloň díky Hryzcům žadný kořeny nemá sem tam se mi i vyvrátila tak jsem ji přivázal ke kůlu. Kdybych ji přestal hnojit je hned po ní. Tak to mám bohužel se všemi jabloňemi za 5 let vypadají pořád stejně jak první rok, ale aspoň neuschly. Nevíte jak mám ty ku... y hrabavý voddělat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 230.42 (?), 18.3.2012 14:38, zobrazeno: 8481x

Má se hnojit pod obvodem koruny kde jsou vlásečnice nebo u kmenu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.3.2012 21:05

Záleží o jaké jabloně se jedná. Pokud jsou to vzrůstné stromy na semenáčích, tak po celé ploše pod korunou. Na slabě rostoucích typových podnoží např. M 9 stačí plocha v průměru do 1m kolem kmene.

Někdy loni, nebo předloni, jsem v nějaké publikaci (bohužel už nevím v jaké) Holovous četl, že podlle nejnovějších poznaků, není pravda, že se většina kořenového vlášení nachází po obvodě koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 18.3.2012 21:18

Protože jsou některé prvky málo pohyblivé v půdě, je lepší hnojivo zarýt. Při rytí na okapu koruny nepoškodíte hlavní kořeny a hnojivo je pro strom dostupné.  Sypání hnojiva blízko kořenového krčku může mladý stromek poškodit.

Máte-li pod stromy černý úhor, můžete dusíkaté hnojivo (ledek) naházet pod stromy naširoko. Jen musíte dát pozor, aby nevznikaly kupky u pat stromů. Hnojiva jako je cererit je lepěí zapravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.120 (?), 16.4.2012 20:34

Ja Jabloň hnojím hned u kmene protože jabloň díky Hryzcům žadný kořeny nemá sem tam se mi i vyvrátila tak jsem ji přivázal ke kůlu. Kdybych ji přestal hnojit je hned po ní. Tak to mám bohužel se všemi jabloňemi za 5 let vypadají pořád stejně jak první rok, ale aspoň neuschly. Nevíte jak mám ty ku... y hrabavý voddělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.155 (?), 16.4.2012 21:12

máte sázet jabloně do koše vytvořeného z králičího pletiva- holt za chyby se platí!

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika