Jabloň Zuzana - kde sehnat?



host - 5.97 (?)
21.12.2007 19:10

Odrůda Zuzana je výsledkem šlechtění v VÚOH v Holovousích, takže by bylo nejlépe se obrátit tam. Ale je také možné si případné rouby i objednat v nejbližší ovocné školce. l

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 164.104 (?), 16.11.2007 9:15, zobrazeno: 38652x

Mohl by mi prosím někdo sdělit, kde se dá sehnat stromek jabloně, odrůda Zuzana nebo kde se dají sehnat rouby této odrůdy?

Má prosím někdo přehled o odrůdách jabloní (kromě odrůd Zvonkové, Idared, Strýmka a Zuzana), které vydrží do května.

Tesar.A@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 16.11.2007 10:20

Rouby Zuzany nabízí Sempra Litoměřice, bral jsem je loni a jejich kvalita (na rozdíl od jiných odrůd) nebyla valná, byly přischlé a naplesnivělé, asi 50% se mi jich neujalo.
Co se týče jablek s dlouhou skladovatelností: poslední Jonathany ze sklizně 2006 jsem vyhazoval letos v září (a to byly naprosto nepoškozené plody, jen ta chuť již byla prázdná...), chce to jen kvalitní kamenný sklep.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.124 (?), 16.11.2007 16:08

Prověřte si ještě tuto odrůdu, než se pustíte do jejího pěstování. Domnívám se, že není všechno pravda co se oní píše. Ve srovnání s odrůdou Zvonkové je určitě problematičtější na pěstování v určitých lokalitách. Toto je však můj názor na základě mých zkoušek. Možná že u Vás to bude jiné.

Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 16.11.2007 18:35
Zuzanu pěstuji řadu let - snad 15, nevím přesně, jako jeden z prvních rezistentů, v klimatických podmínkách horších než je Haná, kde ji, tuším, pěstuje pan Boštička.
   Za přednosti odrůdy považuji: malá náročnost na půdu i klima, ošetřování i řez, velikost plodů, pěkný jehlancovitý tvar, dlouhá (ale kvůli velkým plodům ne extrémní) skladovatelnost a samozřejmě odolnost vůči strupovitosti.
   K nevýhodám řadím jen průměrnou chuť, příliš bujný růst pro malé zahrádky a sklon ke střídavé plodnosti.
   Zvonkové, jehož nezaměnitelnoý tvar i příjemně kyselou chuť jsem měl rád, mi, bohužel, zcela nedozrávalo a  zřejmě proto při delším skladování vadlo.
   Zuzana byla jednou z mála odrůd, která přežila letošní likvidační mrazy v květu. Přesto souhlasím, že pro lepší pěstitelské podmínky není Zuzana (zejména chutí) žádná špička. Rouby mohu nabídnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.11.2007 20:32

Dobrý večer. Uchovatelnost odrůd do května je záležitostí nejen jejich skladovacích vlastností, ale jak se zde mnohokrát psalo i prostředí v jakém se skladují. Když mám chladný a vlhký sklep vykopaný v zahradě, vydrží mě tam i chutnější odrůdy než je Zuzana (Zvonkové x J. Grieve). Mám na mysli např. Goldstar, Topaz, Jonalord, Karmen, Rubinola, ale i Rubín a jeho mutace. Pokud mám nevhodné sladovací podmínky, musím ubrat často i na chuti a volit odrůdy s mastnou a silnou slupkou, které lecos přežijí. Pokud bych měl dobrý sklep, po Zuzaně bych se až tak nepídil. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.97 (?), 21.12.2007 19:10

Odrůda Zuzana je výsledkem šlechtění v VÚOH v Holovousích, takže by bylo nejlépe se obrátit tam. Ale je také možné si případné rouby i objednat v nejbližší ovocné školce. l

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 22.12.2007 22:11

Má ji v nabídce Ovocná školka Střílky - pan Kubáček.

Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.18 (?), 5.4.2008 11:34

Kde zohnat jabliň OTAVA? Poradte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 5.4.2008 22:50

Na M9 měli v Brně-Bystrci prodejna Čtyřlístek, pak tuším Droždín u Olomouce a ve Strážnici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.124 (?), 6.4.2008 15:18

Domnívám se, že odrůda Zuzana nesplní Vaše nároky či požadavky na rozdíl od odrůdy Idared a Zvonkové.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika