Jabloň - poraďte prosím jakou?



Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 7.2 (?)
12.10.2017 14:31

V popisech se uvádí že jablka propadají anebo nepropadají, co to znamená snad opadají ne, jak muže jablko propadat a kam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 10.186 (?), 31.3.2009 19:01

S tou podnoží mám radost, že je ok. Ještě se ale zeptám, jak cca (asi záleží na střihu, jasně, ale...) bude vysoká/objemná? Za rady ohledně broskve moc děkuju, páč o kadeřavosti jsem neměla ani zdání a myslím, že ani v zahradnictví by mě neupozornili :( A na mejl (ne4% :)) se asi těšte, se mnou je to těžký :))) Díky moooc všem za rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 1.4.2009 0:51

S tou kadeřavostí souhlasím plně s panem Vysloužilem.Nejdřív je potřeba aby se broskev dobře ujmula a pak řešit kadeřavost.Už 2roky jsem nestihla proti kadeřavosti stříkat a broskove žijí a rodí.No, musím přiznat, že letos už jsem ošetřila.Pro jistotu.Sázejte, pěstujte a ptejte se.Atˇ se Vám daří.Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 1.4.2009 6:55

Nechat první rok řádit kadeřavost, ať stromek bojuje o přežití. Samozřejmě, můžete to udělat. Je ale třeba říci, že to stromku škodí, pokud ho to nezlikviduje úplně. Dávat to jako odbornou radu už hraničí s něčím, co bych tady snad ani nechtěl napsat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 1.4.2009 7:39

Budoucí objem koruny mohu jen odhadnout,. Rozela je velmi úrodná, záleží, jak ji budete "živit". Možná, že za 10 let by poloměr koruny mohl být asi 2, maximálně 3m. Ty 2 vidím reálněji. Totéž do výšky od založení koruny - pokud ji tak vysoko pustíte, ale hodně to všechno záleží na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 1.4.2009 20:18

Dobrý den, chtěl bych se zeptet na jabloň Karmína, pěstujete jí někdo? Jaké má plody? Na jaké podnoži se jí daří nejlépe? Děkuji za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 2.4.2009 7:35

Velmi úrodné, karmínově červené zimní jablíčko navinule sladké či sladce navinulé svěží chuti, dobře skladovatelné. Problémy dělá zmenšování plodů při nadúrodě - je vhodná probírka či redukce řezem. Milovníkům sláďat nemusí vyhovovat výraznější kyselinka. Vzhledem k velké úrodnosti bych preferoval podnož MM106 nebo možná lépe novější M7, obě středně vzrůstné. Nejde o žádnou žhavou novinku, najdete zde 18 odkazů a podrobnější popisy jsou u prodejců i v literatuře. Doporučuji jako spolehlivého plniče se zajímavou chutí i skladovatelností, i když nejde o špičkovou delikatesu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.3 (?), 2.4.2009 8:08

Karmína má výbornou skladovatelnost, srovnatelnou snad jen s Idaredem. Chuť je velmi dobrá - s ohledem na dobu konzumace. Největším nedostatkem je právě sklon k drobným plodům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 225.10 (?), 12.10.2017 10:17

Karmína chuť veľmi dobrá, na Fytosu to nepíšou, mám vám verit, tam píšou že chuť jenom dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.218 (?), 12.10.2017 12:41

Teď mám objednaný Ligol, měl by mít také dlouhou skladovatelnost a na chuť je vynikající (kříženec s GD), moc mi chutnal.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 7.2 (?), 12.10.2017 14:31

V popisech se uvádí že jablka propadají anebo nepropadají, co to znamená snad opadají ne, jak muže jablko propadat a kam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika