Jabloň - poraďte prosím jakou?



host - 248.218 (?)
12.10.2017 12:41

Teď mám objednaný Ligol, měl by mít také dlouhou skladovatelnost a na chuť je vynikající (kříženec s GD), moc mi chutnal.          Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 10.186 (?), 31.3.2009 19:01

S tou podnoží mám radost, že je ok. Ještě se ale zeptám, jak cca (asi záleží na střihu, jasně, ale...) bude vysoká/objemná? Za rady ohledně broskve moc děkuju, páč o kadeřavosti jsem neměla ani zdání a myslím, že ani v zahradnictví by mě neupozornili :( A na mejl (ne4% :)) se asi těšte, se mnou je to těžký :))) Díky moooc všem za rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 1.4.2009 0:51

S tou kadeřavostí souhlasím plně s panem Vysloužilem.Nejdřív je potřeba aby se broskev dobře ujmula a pak řešit kadeřavost.Už 2roky jsem nestihla proti kadeřavosti stříkat a broskove žijí a rodí.No, musím přiznat, že letos už jsem ošetřila.Pro jistotu.Sázejte, pěstujte a ptejte se.Atˇ se Vám daří.Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 1.4.2009 6:55

Nechat první rok řádit kadeřavost, ať stromek bojuje o přežití. Samozřejmě, můžete to udělat. Je ale třeba říci, že to stromku škodí, pokud ho to nezlikviduje úplně. Dávat to jako odbornou radu už hraničí s něčím, co bych tady snad ani nechtěl napsat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 1.4.2009 7:39

Budoucí objem koruny mohu jen odhadnout,. Rozela je velmi úrodná, záleží, jak ji budete "živit". Možná, že za 10 let by poloměr koruny mohl být asi 2, maximálně 3m. Ty 2 vidím reálněji. Totéž do výšky od založení koruny - pokud ji tak vysoko pustíte, ale hodně to všechno záleží na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 1.4.2009 20:18

Dobrý den, chtěl bych se zeptet na jabloň Karmína, pěstujete jí někdo? Jaké má plody? Na jaké podnoži se jí daří nejlépe? Děkuji za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 2.4.2009 7:35

Velmi úrodné, karmínově červené zimní jablíčko navinule sladké či sladce navinulé svěží chuti, dobře skladovatelné. Problémy dělá zmenšování plodů při nadúrodě - je vhodná probírka či redukce řezem. Milovníkům sláďat nemusí vyhovovat výraznější kyselinka. Vzhledem k velké úrodnosti bych preferoval podnož MM106 nebo možná lépe novější M7, obě středně vzrůstné. Nejde o žádnou žhavou novinku, najdete zde 18 odkazů a podrobnější popisy jsou u prodejců i v literatuře. Doporučuji jako spolehlivého plniče se zajímavou chutí i skladovatelností, i když nejde o špičkovou delikatesu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.3 (?), 2.4.2009 8:08

Karmína má výbornou skladovatelnost, srovnatelnou snad jen s Idaredem. Chuť je velmi dobrá - s ohledem na dobu konzumace. Největším nedostatkem je právě sklon k drobným plodům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 225.10 (?), 12.10.2017 10:17

Karmína chuť veľmi dobrá, na Fytosu to nepíšou, mám vám verit, tam píšou že chuť jenom dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.218 (?), 12.10.2017 12:41

Teď mám objednaný Ligol, měl by mít také dlouhou skladovatelnost a na chuť je vynikající (kříženec s GD), moc mi chutnal.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 7.2 (?), 12.10.2017 14:31

V popisech se uvádí že jablka propadají anebo nepropadají, co to znamená snad opadají ne, jak muže jablko propadat a kam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika