Jablko Red Devil



host - 6.16 (?)
4.4.2013 22:08

Našel jsem stránky, kde je jako červenodužnatý popisován rodič této sorty (Discovery). Nikdy jsem si při konzumaci této odrůdy nevšiml, že by byly červenější než jiné letňáky... Takže asi žádný zázrak.

V

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 58.114 (?), 31.3.2013 15:44

Podrobný rodokmen Red Devil - viz foto

Red Devil rodokmen
Red Devil rodokmen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.103 (?), 1.4.2013 19:27

Zdravím

Tak nevím jestli je tento rodokmen věrohodný. Rodičovské odrudy nejsou ani jedna s červenou dužninou. Max. Jonathan má načervenalou dužninu těsně pod slupkou. A nehledě na to ani jedna rodičovská odruda není odolná nebo tolerantní. Plody by měly mít podle rodičů sladkou renetovou chuť. Tak po degustaci plodu z Red Devil se ukáže jestli má tyto chutě. Já si spíš myslím, že to budou přejmenované staré červenodužinové odrudy použité v křížení. A nehledě na to i u nás jedna šlechtitelka vyšlechtila červenodužinnou odrudu z křížení Ontário x červenoplodou okrasnou jabloní.  Plody na fotografiích vypadaly jako rudé Ontária. Tato odruda byla uvedena v zahradkáři a zatím ji nikdo nenabízí.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.114 (?), 1.4.2013 23:21

Zdroj informací Red Devil

(nutný překlad do češtiny přes překladač Google nebo pomocí prohlížeče Google Chrome)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.4.2013 10:27

Takze vlastne nejde o ovoce s cervenou duzninou, ktera je propagovana prodejci.Cervena duznina se vlastne objevi jen na dobre oslunene a vyzrale casti plodu smerujici smerem ke stredu.Podle fotek pestitele asi jen par milimetru.Kazdopadne jeji vysoka odolnost bude urcite lepsi nahradou za mou neznamou jablon, trpici silne strupovitosti a navic po prezrati moucnate.V tomto pripade by mne, ale zajimal vysledek slechtitelu ze Svycarska... Redlovesad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.108 (?), 4.4.2013 0:57

Trochu mystická diskuze. Jabka v podstatě nikdo neviděl a nechutnal, jen se předpokládá jejich existence. Osobně zvolím vyčkávací taktiku. Jako u většiny odrůd budou i zde dosti nadsazeny kladné vlastnosti a zamlčeny ty špatné. To by bylo jako ze sci-fi, aby byla ta dužina tak červená, jako na obrázcích a navíc to dobře chutnalo. Poslední místa na zahradě raději přenechám něčemu jistějšímu a počkám, jak to dopadne.      Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 4.4.2013 22:08

Našel jsem stránky, kde je jako červenodužnatý popisován rodič této sorty (Discovery). Nikdy jsem si při konzumaci této odrůdy nevšiml, že by byly červenější než jiné letňáky... Takže asi žádný zázrak.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 5.4.2013 9:15

V Německu se pěstují i jiné odrůdy. Obr. jsou z výstavy v Ambergu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.153 (?), 24.9.2013 17:26

Dobrý den, já tuto odrůdu zasadila loni na jaře a letos už měl 7 plodů, zůstaly 3, jedno jablíčko jsem utrhla včera, ještě dost drželo, tak další dvě tam ještě nechám, vypadají pěkně, ale moc nevěřím, že by byly uvnitř červené, jedno bylo napůl zhnilé, tak jsem ho rozkrojila a bylo klasické, tak se nechám překvapit, snad ty zdravé, vyzrálé,  červené budou. Četla jsem, že mají vydržet do listopadu, tak ho nechám ale dva týdny uležet a potom rozkrojím a vyfotím. Jinak mně stromek udělal radost, jak brzy zaplodil, jablka jsou pěkné a ještě jsem zvědavá na chuť.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.153 (?), 24.9.2013 17:31

přidávám ještě fotku, jdou mně posílat jen po jedné

Red Devil
Red Devil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.153 (?), 24.9.2013 17:33

ještě jedna

Red Devil
Red Devil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika