Jablko Red Devil



host - 171.155 (?)
31.3.2013 15:24

od loňska mám vysazený Red Devil na M9, domnívám se, že jedlý by mohl být, neboť jeho rodiče jsou Kent (kříženec Cox.orange Pippin + Jonathan) a Discovery.

Lucas

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 213.108 (?), 29.3.2013 8:36

Obrazkom na webstrankach by som velmi neveril, mnohokrat su to tzv. "ilustrativne". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.3.2013 10:18

Je to reklamní tah prodejců šlechtitelů starý již 100 let. Při křížení odrůd se sem tam vyštěpí klony červené i uvnitř. Tuhle jsem četl starý c.k. katalog ještě z doby před 1. válkou a jablko s červenou dužinou tam nabízeli taky. Pokaždé se na to pár (tisíc) lidí nachytá a pak se na to zapomene. Než zase někdo nabídne další úžasnou novinku poskytující skvělý růžový mošt a dokud se najde dost lidí ochotných vypláznout 1000 Kč za dva špičáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.3.2013 10:53

Taky jsem si ji poridil..ne ze bych ji chtel, ale rodina zadonila, tak jsem jim vysel vstric.Mam ji na MM 106.V Anglii ji hodnoti prumerne.Hodici se na ekologicke pestovani.Vysoka odolnost proti strupovitosti a padli.Chut plodu s nadechem jahod, ale celkove chut prumerna.Byla vyslechtena roku 1975 a 1979 byla uvedena na trh.Byla slechtena selektivnim vyberem o proti Novozelandskym "cervenym jablonim",ktere jsou slechtene genetickym krizenim.Jednu takovou cervenou jablon tady mame v Navsi.Stari stromu si nedovedu typnout, ale tento strom je velice stary.Takze je budu mohl jednou i porovnat a mozna zjistim, ze rouby byly u sousedu a zadarmo.Stromek jsem koupil za 180 kc, takze cenu bych neresil... snad ten promarneny cas pokud pujde o propadak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.3.2013 11:50

Byla slechtena selektivnim vyberem o proti Novozelandskym "cervenym jablonim",ktere jsou slechtene genetickym krizenim

Hmm, to je informace hodná tvůrců ovocnářských katalogů.
"Selektivní výběr"a "Genetické křížení" - to je něco jako napsat:  "Mám syna a je to kluk!"
Neznám jiný způsob křížení než genetické a po každém křížení vždy  následuje selekce (výběr) těch dceřiných odrůd, které má smysl dál zkoušet a pěstovat. Takže pomineme-li pupenové mutatce a ozařování množitelského materiálu, tak nové odrůdy vznikají křížením (náhodným nebo cíleným) a následnou selekcí potomstva. Co je mi známo, manipulací s genomem dosud žádná nová odrůda jablka nevznikla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 29.3.2013 12:54

Příspěvek pana Krulikovského jsem chápal tak, že záměr novozélandských šlechtitelů je vyšlechtit přímo jablko s červenou dužinou, evropští šlechtí s jiným záměrem a když se náhodou v selekci podaří najít jablko, kromě jiných, právě s takovouto dužinou, tak je to jen dobře.Jestli to nějak takto podobně p.Krulikovský myslel, moc jinak to napsat nemohl a není důvod znehodnocovat takovouto informaci.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 29.3.2013 13:14

Pan Krulikovský si informaci jistě nevymyslel, příspěvek nebyl namířen proti němu a je jistě dobré, že se o ty údaje podělil. O úrovni zdroje z něhož čerpal to ale cosi vypovídá, nehledě na tautologizmy v textu. Jestli odrůda vznikla křížením cíleně nebo stejným postupem náhodou, v tom kvalitativní rozdíl opravdu nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.3.2013 13:16

Sorry, zapomněl jsem přihlášení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.3.2013 16:27

Pan P mne pochopil.Pan Vyslouzil ne.Abych pravdu rekl, cekal jsem jeho odpoved v tomto zneni.Nejsem odbornik, ale amater sadar a pokud se chci neco dozvedet, tak proste hledam a zjistuji k danemu tematu co nejpodrobnejsi a pokud mozno objektivni informace.Nekdy hledam dost tezce urcitou souvislost a logiku u prekladu.

Genetický algoritmus (GA) je heuristický postup, který se snaží aplikací principů evoluční biologie nalézt řešení složitých problémů, pro které neexistuje použitelný exaktní algoritmus. Genetické algoritmy, resp. všechny postupy patřící mezi tzv. evoluční algoritmy používají techniky napodobující evoluční procesy známé z biologie – dědičnost, mutace, přirozený výběr a křížení – pro „šlechtění“ řešení zadané úlohy.

ZRZAVÝ, Jan, David Storch, Stanislav Mihulka Jak se dělá evoluce : od sobeckého genu k rozmanitosti života. [s.l.] : Paseka, 2004.

Tady si vyberte jaky postup uprednostnili na Novem Zelandu a jaky v Anglii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.4 (?), 29.3.2013 16:51

Jeste bych doplnil, ze do roku 2007 na Novem Zelandu sli take pouze selektivnim vyberem.Bohuzel nedosahli na takovou kvalitu plodu, aby to mnelo komercni uspech.Barva plodu byla v poradku, ale chut byla oznacovana jen jako dobra.

Tady mate odkaz na odrudy "cervenych jabloni" pestovanyvch v USA, kde jejich zacatky se datuji nekde kolem roku 1840,kdy byly privezene nemeckymi osadniky a ty udajne se do Nemecka dostaly z Turecka.Takze dosti stara zalezitost.

Krulikovsky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.155 (?), 31.3.2013 15:24

od loňska mám vysazený Red Devil na M9, domnívám se, že jedlý by mohl být, neboť jeho rodiče jsou Kent (kříženec Cox.orange Pippin + Jonathan) a Discovery.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika