Jablka v červnu



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
11.6.2016 10:58

A co říkáte Vy, na té Braeburny? smileyByl jsem pro další, ale musel jsem se spokojit jen s těmi českými. Jsou menší, jinak zbarvené a říkal jsem si, že až do nich kousnu, tak to bude hrůza. Ale není to zase tak špatné. Chuť je sladkokyselá, jen taková trochu "tuctovější", méně specifická.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2016 22:57

Přesně tak, pane 42.82, Braeburn mi také tak připadá. Dokonalá jablečná chuť. Hned zítra jdu pro další. Fakt je, že jsem také už kdysi narazil na nějaké "slabší kousky", možná to bylo tím, že po vytažení z chlaďáku ještě pořádně "nedošly".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.6.2016 10:58

A co říkáte Vy, na té Braeburny? smileyByl jsem pro další, ale musel jsem se spokojit jen s těmi českými. Jsou menší, jinak zbarvené a říkal jsem si, že až do nich kousnu, tak to bude hrůza. Ale není to zase tak špatné. Chuť je sladkokyselá, jen taková trochu "tuctovější", méně specifická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.6.2016 14:46

Ještě jsem narazil na plody odrůdy Cameo. A jak chutná? Odpovím otázkou: Neměl by někdo roub?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 11.6.2016 17:46

Cameo vzniklo ako nahodny semenač v r.1980 v sade pri Washingtone boli tam vysadene odrody Red Delicius a Golden Delicius chut bude asi podobna tymto odrodam.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.6.2016 18:58

Být zastáncem konspirativních teorií, ptal bych se, proč ze zahraničních jablek zde propíráme jen ta subtropická - Evelíny, Kiku, Camea, Braeburny... Proč tu nezmiňujeme vyšlechtěné odrůdy či náhodné semenáče z Laponska, Norska, Sibiře, severní Kanady? Vždyť i tam rostou jabloně. Že by záměr?
indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.6.2016 22:04

Škoda, že Miloš rezignoval na pěstování Braeburnu, tak alespoň ten kříženec Braeburnu Jazz. Menší plody snad od jeho pěstování neodradí. Nemůžu si pomoct, ale jak psal pán ze Slovenska - Braeburn je prostě dokonalý. Faktem je, že ty české Braeburny nejsou úplně to pravé, ale špatné nejsou. Pokud jde o CAMEO, tak to zbarvení plodů je v obchodech trochu jiné, než na obrázku Milana, ale možná, že to bude jeden z nejpovedenějších kříženců odrůd typu Red Delicious. Můžete to posoudit sami až na něj někde narazíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 11.6.2016 22:23

Braeburn mam taky moc rad a zena snad jeste vic. Co vim, tak se pouziva hodne na krizeni a prej je dost nachylny na nemoci.

Cameo se da koupit obcas v Albertu, pisou tam dokonce puvod CR. Co se tyce chuti, tak z vyse jmenovanych uprednostnuju Braeburn (a byva tez levnejsi). Jinak Cameo je myslim dalsi odruda, ktere uz v USA skoncil patent, takze se muze volne roubovat a v EU z nej udelali klubovou odrudu (jako Honeycrisp)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.6.2016 22:58

Taky upřednostňuju Braeburn. Cameo je dosti aromaticky sladká odrůda typu Red Delicious, ale tak nějak zajímavější než ty Red Capy a Red Chievy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 12.6.2016 11:24

Tak jsem si ten opěvovaný Braeburn koupil. Kaufland, udaná domácí produkce, tedy musí být z chladírny. Za mně musím říct, že nic moc. Lehce moučnatý (co bych taky v červnu chtěl), chuť neurazí ale nijak nevyniká, prakticky bez aroma. Ale kdo potřebuje v červnu jabka, budiž. Já raději spásám salát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 11.6.2016 22:31

Ja zadne jablka z Norska a Sibire bohuzel neznam, tak muzu komentovat jen ty druhe. Z Kanady pochazi opevovana Ambrosia, ktera je pry asi potomek Camea. U nas se koupit neda, Milan psal, ze ho obcas prodavaji na Slovensku v Lidlu, ja na nej zatim nenarazil.

Dalsi zajimave jablko z Kanady je Aurora Golden Gala (obrazek)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika