Honeycrisp



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
17.1.2020 23:05

Kde je to napsané?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 18.1.2021 11:54

Jelikož má Honeycrisp již nemálo pěstitelů prohnal jsem tuto odrůdu znovu internetem abych zjistil více informací.V podstatě se potvrdilo, co se zde uvádí.Velmi kvalitní konzistence s šumivou šťavnatostí a vynikající chuti.V našich podmínkách se bude zřejmě jednat o podzimní odrůdu.Velmi vhodná odrůda pro střední a vyšší polohy kde údajně lépe vybarvuje.Zajímavá informace kterou jsem našel je pomalejší nástup do plodnosti.Uvádí se 2÷8 let dle pěstovaného tvaru a podnože.Štíhlá vřetena a nižší tvary plodí časnějí.Extenzivní výsadba výšších tvatů (plokmeny a vysokokmeny) pozdějí i za 8 let.Zatím mě ještě také nezaplodila ačkoli jsem byl loni přesvědčený že vykvete.Snad už to výjde letos na čtyřletém dřevě.Nalezl jsem také ve více tvrzeních jistou náchylnost na hořkou pihovatost a malou náchylnost ke strupovitosti.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 176.101 (?), 18.1.2021 19:16

Prvá úroda jabĺk Honeycrisp na M26 priniesla plody už začiatkom augusta. Pravdupovediac tou rýchlosťou dozretia som bol trochu "sklamaný", nakoľko v konkurencii kôstkovín a hrozna som letné jablko nepovažoval za zaujímavú konkureciu. Omyl, Honeycrisp je dokonalá sladká chuťovka, vzhľadovo atraktívne plody sú veľkostne vyrovnané a šumivá šťavnatosť je správne pomenovanie. Skladovateľnosť si netrúfam odhadovať, plody sme v priebehu augusta likvidovali zo stromu priebežne bez dramatickej zmeny vlastností v celom zberovom období.      mino BA

Honeycrisp
Honeycrisp
Honeycrisp
Honeycrisp
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 29.8.2021 12:48

Tak letos se snad už konečně dočkám.Honeycrisp jsem si objednal kdysi na e-shopu.Přišel dlouhý špičák.Zakrátil jsem jej a založil korunku pro potřeby malé zahrady.Na snímku 1a2 první plody.Druhým zdrojem byly darované rouby jednoho přítele.Naroubované na Cherry Cox. obr.3÷5.Na první pohled je rozdíl ve vybarvení obou zdrojů.Můžeme vzít v úvahu intenzitu oslunění ale takový rozdíl ve vybarvení mě nesedí.Domnívám se, obdržené rouby by mohly být červenou mutací Honeycrisp které uvádí zahraniční weby.Snahy namluvit lidem, že se sem dovážejí nepravé stromky mě nepřesvědčuje.Jak se to pozná co je pravé a nepravé.Jsem zvědavý jak se budou oba zdroje u mě vyvíjet a hlavně budu moci porovnat jejich dobu sklizně a chutě.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 20.9.2021 9:54

Honeycrisp - 2021 - štíhlé vřeteno + rouby na zákrsku

Sklidil jsem plody společně s Bohemií jako nultý sklizňový termín od kterého se budou odvíjet příští sklizně.Plody šly ochotně od plodonošů a jadérka byla hnědá.Ve sklizňové zralosti jsem přesvědčen o dvou různých barevných klonech.Příloha 1÷3 jsou plody základní odrůdy, kterou jsem koupil na e-shopu.Příloha 4÷6 plody na obdržených roubech.Příloha 7÷9 porovnání plodů.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.35 (?), 20.9.2021 17:36

A v chuti jsou stejné? Vypadá to skoro na dvě odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 21.9.2021 9:03

Chuť jsem ještě neporovnával.Nechám je ve sklepě trochu odležet.Rouby jsem dostal ze spolehlivého zdroje s prostým označením Honeycrisp.Netušil jsem že může jít o barevnou mutaci.Zabrousil jsem na zahraniční stránky a celočervené mutace opravdu existují.Kupříkaldu: Royal Red Honeycrisp a nebo Super Red Honeycrisp.Až ochutnávka potvrdí zda se jedná o totožné odrůdy.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.10.2022 21:50

Honeycrisp - 2022 - štíhlé vřeteno 

Stromek kde jsem měl naroubované rouby barevné mutace Honeycrisp bohužel přes zimu odešel.Loni jsem tuto odrůdu na štíhlém vřeteni zjevně podtrhl.Zmátlo mě vybarvení jablek..Letos jsem počkal a uvidím zda se chutě rozvinou.Je těžké při předčasném vybarvení této odrůdy stanovit sklizňovou zralost..Informace žádné a čas sklizně ve své lokalitě si musí vychytat pěstiel sám,

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.231 (?), 15.10.2022 11:12

Dobrý den Mičurine, po kolika letech od výsadby začal H.crisp plodit?

Děkuji předem za odpověď.

JF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 15.10.2022 13:03

Do plodnosti jde Honeycrisp pomaleji.Záleží na pěstitelském tvaru a podnože.Při hledání informací jsem narazil na články o speciálním řezu a delší dobu do plné plodnosti.Zřejmě z těchto důvodů má tato žádaná odrůda na zahraničních trzích vyšší cenu.První plody jsem měl až na čtyřletém dřevě (podnož M7).Jarní řez na letorostech dělám kratší pro tvorbu plodonošů a aby nevyholoval.Větve špatně rozvětvují a na M7 bujně rostou což vyžaduje letní řez.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika