Heliodor



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.158 (?) 
14.11.2013 22:51

Názov slávneho parfému z r.1921 bol inšpirovaný záhradou Shalimar v Lahore (Pakistan). Význam tohto arabského slova je dodnes neobjasnený, ale znie zaujímavo.wink Či bolo pomenovanie šťastné, to ukáže po rokoch predajnosť novinky. Myslím si, že skôr ako meno kultivaru o rozšírení tejto novinky viac rozhodne skutočná chuťová kvalita jabĺk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 7.1.2014 17:48

Dnes som navštivil kamarara zahradkara dal mi okoštovat Heliodor ale bol vyborny.

Heliodor
Heliodor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 234.226 (?), 6.10.2015 21:13

Poradí mi někdo kde sehnat Heliodor na M1 příp. na A2 - školka která zasílá?

Díky, zdraví Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.16 (?), 6.10.2015 22:55

zkuste se zeptat v Plzni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.230 (?), 6.10.2015 23:14

Zadejte hledat ve vyhledávači seznam.cz  :   jabloň Heliodor M1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.2.2016 18:30

Na rozdíl od velkého Siriusu, který mě prozatím zklamal, drobný plod Heliodoru příjemně překvapil. Dužnina pevná, šťavnatá s nepatrnou leč zajímavou příchutí. Udělal velmi dobrý dojem. Ten Sirius pravděpodobně standartní chuť neměl, protože tento malý Heliodor jej v kvalitě kompletně "strčil do kapsy" a to i s pevností a šťavnatostí dužniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.2.2016 23:40
Myslím, že jde o chybu malých čísel - je to úroda z čerstvě zasazených či naroubovaných odrůd. Můj klasický názor -hvězdné odrůdy se mezi sebou liší jen málo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.162 (?), 27.2.2016 23:30

Přátelé, řešíme zda je plod Heliodoru hratější nebo kulatější. Dokonce se zde zmínila záměna cedulek na stromku. Nafoťte jednoleté výhony s pupeny. Heliodor má laicky řečeno šedozelené dřevo, poměrně plstnaté ke koncům těchto výhonů, kdy nebývají často vyzrálé. Samozřejmě dle hnojení. Pupeny jsou charakteristicky silně žlutobíle plstnaté.  Celkově dřevo s pupeny nepřipomíná ani rodiče ani žluté sourozence. Jistou podobnost uspořádání taky plstnatých pupenů má Lotos, který je ovšem chutnou podzimní odrůdou s červernými znaky. 

Naopak co se rádo plete je Orion se Sirius. Oba triploidi. Luna má nejtmavší barvu dřeva se světlými lenticelami jako Golden, Opal světlejší kůru s krátkými zakulacenými a načervenalými pupeny. Sirius má dřevo dosti podobné barvou Goldenu s výraznými lenticelami ale jeho pupeny jsou větší, dosti protáhlé a tmavohnědočervené. Ani jeden z nich není tak plstnatý jako Heliodor.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.3.2016 12:48

Pán Kafka, máte skvelý pozorovací talent, skutočne tá plstnatosť a farba pupeňov sedí, aj nevyzralosť nových výhonov (niekedy z nich listy opadnú až v januári). Rozoznávať sorty jabloní podľa dreva či pupeňov je ale na mňa príliš vysoká liga, na to si netrúfam. Vrátim sa ešte k plodu Heliodoru. Pokúsim sa odoslať fotky Heliodoru ktoré som nafotil včera - 4.3.2016 (dúfam že sa mi to podarí) - takúto farbu, tvar a veľkosť malo 95% plodov Heliodoru, ktoré som dopestoval za posledné roky. Za typické považujem: nesúmerný tvar jablka, hnedasté až hrdzavé lenticely len v malom množstve, žiarivožltú farbu (ako má už v názve "Slnko zo zlata"), pomerne hlboký kalich so svalcami, len malú plôšku hrdzavitosti okolo stopkovej jamky, tvrdú konzistenciu, a predovšetkým MASTNÚ šupku (!). Táto MASTNOSŤ je najmä ku koncu skladovania na jar veľmi nápadná a mohla by byť aj diferenciálne-diagnostickým znakom oproti Orionu. Po manipulácii s Heliodormi mám ruky mastné ako od krému.

Pohľad na Heliodor zhora.
Pohľad na Heliodor zhora.
Pohľad na kališnú jamku
Pohľad na kališnú jamku
Pohľad z profilu
Pohľad z profilu
A ešte porovnanie Heliodoru so stredne veľkým Admiralom
A ešte porovnanie Heliodoru so stredne veľkým Admiralom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 5.3.2016 13:22

Krásná jablíčka máte pane Ivane. Úplně jsem na chvíli pocítil na jazyku sladkou chuť Heliodora yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika