Granny Smith



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.239 (?)
21.4.2017 17:21
Nepodceňujme ženy-ovocinárky. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 165.49 (?), 1.1.2012 11:51

Pan Vlastimil by měl dostat řád zasloužilého ovocnáře za vzornou propagaci ovocnářství mezi veřejnost. Jeho fotky jsou opravdu pastva pro oči. Zajímavé je to, že mu prosperují některé odrůdy v nadmořské výšce 470 m., kdežto například pan Vysloužil má se stejnými odrůdami ve výšce 330 m. zkušenosti špatné. Degustace Cherry Cox z jeho stanoviště 470 m.n.m. by mě taky velice zajímala.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.250 (?), 1.1.2012 22:06

Pokud jste v mrazové kotlině, tak vypěstujete více ovoce ve výšce 470m. Já bydlím v nadmořské výšce 260m.n.m. a co se týče drůhů náročnějších na teplo, či ranně kvetoucích, tak je to náhoda, když se na stromech vůbec něco objeví. Naproti tomu 3km od nás na kopci ve výšce 400-450m mají každý rok meruněk, třešní, ořechů aj. plné stromy. Mít ovocný sad v údolí se vyplatí pouze tam, kde teplota neklesá hluboko pod nulu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.216 (?), 2.1.2012 14:58

Samozřejmě. Přesto by mě zajímala poloha pana Vlastimila, případně i Vaše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 3.1.2012 21:27

Pane Petře děkuji za pochvalu, ale moje poloha není žádný zázrak.Mírně severní svah v úpatí strmějšího svahu.Pod mojí zahradou pokračuje klesání.Inverze je spíše pod mou zahradou.Otevřená od severozápadu.Stálý mírný a silnější vánek.Osobně si ale myslím, že největší vliv má intenzivní péče.(štíhlá vřetena, slabě vzrůstné podnože, černý úhor z prokypřováním půdy a tím lepší tepelná pohoda nežli zatravnění, vliv slabě rostoucích podnoží, doplňková závlaha, opomíjená probírka plodů atd.)V úpati kvalitní zemina staletými nánosy hnojená každým čtvrtým rokem uleželým kravským hnojem.Osobně si myslím, že intenzivní péčí lze částečně eliminovat nedostatky polohy.V mém okolí bez intenzivní péče chabé výsledky.Prací a péčí lze dosáhnout výsledků i u odrůd které jsou vám na polohu pěstování vyloženě nedoporučovány.To je moje zkušenost a za tím si stojím. - Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.40 (?), 1.1.2012 11:52

Pane Vlastimile, gratulujem! Je to nádhera! Ste jednotka v precíznosti pestovania jabloní. Verím, že budú chutiť prinajmenšom rovnako ako tie dovezené z Nového Zélandu.  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 1.9.2013 16:39

Granny Smith - 2013 - šíhlé vřeteno - poloskleníček - cca 2 měsíce před sklizní
Letos jsem zjistil další vlastnost poloskleníčku.Mimo mikroklimatu mě letos poskytl výbornou pravenci před strupovitostí.Nedocházelo k letošnímu kalamitnímu ovlhčování listů a tím rozvojem choroby.G.S. jsem ošetřoval stejně jak venkovní stromy a nově vysazenou Fuji poloviční četností.Výsledek stejný obě odrůdy bez jakéhokoli náznaku strupovitosti jak na listech tak na plodech.U nekrytých jabloní to zdaleka neplatilo. - Mičurin II




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.9.2013 19:42

Mé Granny jsou letos napadeny strupovitostí hodně, hlavně listy. Více napaden byl již jen Šampion, ošetřoval jsem 2-3x.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 1.3.2012 15:16

Dobrý deň, pán Polehla. Zaujímalo by ma či ste už ochutnali vaše Granny Smith? Ako chutia? Sú lepšie ako tie z marketu? Niektoré z obchodu, ktoré som jedol, nestáli chuťovo za nič, iné mali celkom príjemnú chuť. Verím, že vaše, dozreté mali chuť ešte výraznejšiu, zvlášť keď bola tak pekná a dlhá jeseň. Osvedčil sa teda "poloskleník"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.239 (?), 21.4.2017 17:21
Nepodceňujme ženy-ovocinárky. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 3.3.2012 11:45

Moje prozatimní hodnocení, není to špatné jablko zvláště pro milovníky sladkokyselé chuti.Zpočátku nakyslé s pokračující konzumací příjemně a nevtíravě zesládne, osvěžující.Slupka při konzumaci neznatelná, dužnina hustá, pevná a velmi šťavnatá.Po rozkrojení se mi zdá, že jadérka nejsou dostatečně vyzrálá (světle hnědá),řekl bych, nebyly ještě v době sklizně (10.listopadu) zcela vyzrálé.Poloskleníček určitě zapůsobil ale k zastřešení došlo až ke konci července a horní oblouky bočních stěn zůstaly nezakryty kvůli proudění vzduchu.Letos se rozhodne, nechám horní oblouky zakryté polykarbonátem.Loni jsem je použil až v půli října a uvidíme.

1.degustace 20.ledna - jablka tvrdá skoro bez chuti(nápadně připomínala marketové).
2.degustace 27 únoru - jablka pevná, šťavnatá,chuť se výrazně zlepšila, vůně slupky připomíná strouhanou citronovou kůru a velmi nenápadně se podbarvuje světle zeleně, což vůbec neovlivňuje dojem zaleného jablka.
3.degustaci  plánuji za 14 dnů ale již je rozhodnuto, manželka má raději sladkokyselé jablka a velmi ji chutnají.Já jsem příznivec zpíše aromatických a sladších jablek ale rozhodně jimi nepohrdnu.
Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika