Gala



host - 192.253 (?)
4.5.2013 19:39

Gala, chuťově velmi dobrá, na podnoži J-TE-E plodila již druhým rokem po vysazení.málo vzrůstná.V podmínkách Jižní Moravy je to raně zimní jablko.Pokud se týká chorob nevybočuje z řady ostatních odrůd.Není silně náchylná ke strupovitosti a padlí.Při běžném ošetření bez problémů.

Tonda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.96 (?), 3.5.2013 20:20, zobrazeno: 5334x

Zdravím

Letos jsem dal Gale novou šanci a znovu jsem ji zasadil a jsem zvědavý jestli změní moje minění. Zajímalo by mě vaše mínění na tuto odrudu a zkušenosti s ní.

sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 3.5.2013 20:28

Je slabě rostoucí, navíc na M27 to není zrovna nejšťastnější řešení-možná tak na husto do stěny.Po čtyřech létech ještě květy, ani plody neukázala.Udajně sladká, ale rezistent to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.253 (?), 4.5.2013 19:39

Gala, chuťově velmi dobrá, na podnoži J-TE-E plodila již druhým rokem po vysazení.málo vzrůstná.V podmínkách Jižní Moravy je to raně zimní jablko.Pokud se týká chorob nevybočuje z řady ostatních odrůd.Není silně náchylná ke strupovitosti a padlí.Při běžném ošetření bez problémů.

Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 6.5.2013 6:59

Ja som si ju naočkoval v minulom roku v septembri na dva semenáčiky, jedna má teraz tak 10 cm a druhá tak 5 cm. Takže s hodnotením musím nejaký ten rok počkať. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 6.5.2013 10:38

Galu mám asi pět let, pořídila jsem si ji, protože mi koupená v obchodě moc chutnala (a chutná), je voňavá. Mám ji na málo vzrůstné podnoži, bohužel její označení nebylo uvedeno. Oproti ostatním stromkům v řadě velmi málo roste i plodí, zřejmě ta kombinace odrůdy + podnože nebyla nejlepší (HK).Protože je opravdu velmi chutná, chystám se, že časem pořídím nový stromek a původní zruším.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika