Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
12.3.2024 16:54

Tradičně každý rok obdivuji touto dobou pevnou a šťavnatou dužninu zdejšího Topazu. Připadá mi právě nyní nejchutnější, možná i proto, že se zdá nejsladší právě v březnu. Překvapení je u mě letos Evelína, ale i Pink Lady, možná i ten Biogolden. U těhle rezistentních náhrad za Golden Delicious chuť nepatrně ředí, nebo zhoršuje právě ten nositel rezistence, ale jinak to je zatím nejlepší výsledek Biogoldenu z hlediska šťavnatosti a cukernatosti. Tango je už dávno za zenitem a nevydrží zdaleka tak dlouho jako Topaz, ale jako "šílenost" mně to nepřipadá, je to mix chuti Topazu a Angoldu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.3.2024 16:54

Tradičně každý rok obdivuji touto dobou pevnou a šťavnatou dužninu zdejšího Topazu. Připadá mi právě nyní nejchutnější, možná i proto, že se zdá nejsladší právě v březnu. Překvapení je u mě letos Evelína, ale i Pink Lady, možná i ten Biogolden. U těhle rezistentních náhrad za Golden Delicious chuť nepatrně ředí, nebo zhoršuje právě ten nositel rezistence, ale jinak to je zatím nejlepší výsledek Biogoldenu z hlediska šťavnatosti a cukernatosti. Tango je už dávno za zenitem a nevydrží zdaleka tak dlouho jako Topaz, ale jako "šílenost" mně to nepřipadá, je to mix chuti Topazu a Angoldu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.3.2024 17:03

V tomto teplém počasí není skladování jablek venku za domem ideální. Poslední OPÁLY zřejmě i proto nepatrně změkly a zcela ztratily svoji typickou chuť. Ty vaše jsou na tom určitě lépe, pane Waltere. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 195.10 (?), 15.3.2024 18:07

Taky mě překvapilo, že přezrálé Opály ztrácí svou typickou tvrdou dužinu a příjemnou nasládlou chuť. Jsem na tom podobně, i když ne u všech plodů. Zřejmě bude důležitá doba sklizně, nenechávat plody příliš dlouho na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 236.185 (?), 17.3.2024 15:02

Nevím, pane Waltere. Podtrhávám až moc. Třeba u Spartanu a Holiday to bylo minulý rok až zbytečně brzo. Typicky lahodná chuť se u Spartanu dostavila jen u plodů ponechaných na stromě až do půlky řijna. Ty ovšem tak dlouho uskladněné nevydrží, pokud vůbec zůstanou nepoškozené na stromě. Vysoko hodnotím minuloroční Melrose. Jednak největší plody při nulové péči u již částečně přeroubovaného stromu (maximálně nějaký ten Mospilan proti obalečům) a velmi dobrá chuť - mírně nasládle aromatická. V současné době stále u Melrose pevná a šťavnatá dužnina s nezměněnou chutí. Ovšem Idared z Vysočiny je neméně chutný, to uznávám. Jak jsem psal, překvapila příjemná chuť u malých Pink Lady a plná chuť u malých Evelín, to jsem tedy nečekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika