Co je za odrůdu?



host - 122.179 (?)
1.10.2009 20:51

Je dost velké, takové byly Weathy, dnes je ještě k mání Red Wealthy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 122.179 (?), 9.8.2009 13:30

Julia má dozrávat koncem července, zatímco Mia a Discovery zač.srpna.Z obrázku je obtížné jednoznačně odrůdu určit, stačí,aby nebyla otázka jasu /kontr. snímku věrně dodržena a dva se mohou dohadovat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 223.70 (?), 9.8.2009 22:18

Děkuji všem za odpovědi. Bude to asi tedy ta julia. Ono to bylo třeba už koncem července zralé, ale já jsem čekala, až nějaká jablíčka spadnou, abych si byla jistá. A navíc, bydlím prakticky pod horami a je to tady všechno o něco později. Tím jsem vás také mohla zmást. Další věc, která asi měla vliv na rozhodování je to, že můj foťák si ne úpolně dobře poradí s červenou, pokud je jí víc na snímku. Jablíčka nejsou ani trochu do červenofialova, ale jsou typicky červená. Za to se omlouvám. A ještě dotaz, jakou chuť má ta Julia? Je sladká, nebo mírně nakyslá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 10.8.2009 15:30

Nafotil jsem poslední 2 plody Julie, co zůstaly na stromě. Dužina má v plné zralosti načervenalé cévní svazky. Pokud nejsou plody zcela zralé, jsou spíš nakyslé.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 223.70 (?), 13.8.2009 23:35

Děkuji za poslední příspěvek. Je to ono. Ano dužina je naččervenalá, hlavně pod jadřincem a opravdu nejsou nijak dobrá. Rodina konstatovala, že jsou nakyslá, až jako by v nich byla cítit tříslovina. Dost mě to zklamalo. Na pohled jsou moc pěkná, bohužel chuť nevalná. Mám je přeroubovat? A čím, když chci opravdu dobré a odolné letní jablko, které se hodí do vyšších poloh, tak aby dozrávalo opravdu v létě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 13.8.2009 23:47

Nevím, jestli je do vyšších poloh, ale letos jsem měla první jablíčka na letní jabloni DIMA (Discolor x Mantet) a byla vynikající, nádherně voněla...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 15.8.2009 20:17

Také si myslím, že se jedná o Julii. Souhlasím s názorem p. Vysloužila, že se musí sklízet zralá, aby měla dobrou chuť. Na druhou stranu, pokud zralé jablko se hned neutrhne, spadne a do dvou dnů hnije. Julii jsem letos trhal na 4x, možná 5x, nevím. První plody jsem sklízel v polovině července, poslední minulou neděli. Jsem v n.v. 33O- 34O m, Julii mám ve tvaru vřetenovitého zákrsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 154.176 (?), 1.10.2009 20:39

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o identifikaci odrůdy mé jabloně. Máme jí na zahradě už dlouho a netušíme, jak se jmenuje. Zraje právě v tuto dobu, je trošičku nakyslé, voňavé a docela dobré.

Děkuji. All

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 1.10.2009 20:51

Je dost velké, takové byly Weathy, dnes je ještě k mání Red Wealthy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 1.10.2009 22:17

Wealthy to určitě není, to je víc žíhané a hlavně je touhle dobou už dávno očesané a snězené - zraje spolu s James Grieve.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 154.176 (?), 4.10.2009 12:24

Dobrý den, dnes jsem navštívil desítky let opuštěnou a zanedbanou zahradu v již dávno zrušené vesnici. Zde jsem nalezl několik druhů jabloní. Ctěl bych Vás požádat o určení jejich názvu (bude-li to vůbec možné).

Děkuji HS

Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika