Co je za odrůdu?



host - 122.179 (?)
9.8.2009 13:30

Julia má dozrávat koncem července, zatímco Mia a Discovery zač.srpna.Z obrázku je obtížné jednoznačně odrůdu určit, stačí,aby nebyla otázka jasu /kontr. snímku věrně dodržena a dva se mohou dohadovat.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 122.179 (?), 9.8.2009 13:30

Julia má dozrávat koncem července, zatímco Mia a Discovery zač.srpna.Z obrázku je obtížné jednoznačně odrůdu určit, stačí,aby nebyla otázka jasu /kontr. snímku věrně dodržena a dva se mohou dohadovat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 223.70 (?), 9.8.2009 22:18

Děkuji všem za odpovědi. Bude to asi tedy ta julia. Ono to bylo třeba už koncem července zralé, ale já jsem čekala, až nějaká jablíčka spadnou, abych si byla jistá. A navíc, bydlím prakticky pod horami a je to tady všechno o něco později. Tím jsem vás také mohla zmást. Další věc, která asi měla vliv na rozhodování je to, že můj foťák si ne úpolně dobře poradí s červenou, pokud je jí víc na snímku. Jablíčka nejsou ani trochu do červenofialova, ale jsou typicky červená. Za to se omlouvám. A ještě dotaz, jakou chuť má ta Julia? Je sladká, nebo mírně nakyslá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 10.8.2009 15:30

Nafotil jsem poslední 2 plody Julie, co zůstaly na stromě. Dužina má v plné zralosti načervenalé cévní svazky. Pokud nejsou plody zcela zralé, jsou spíš nakyslé.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 223.70 (?), 13.8.2009 23:35

Děkuji za poslední příspěvek. Je to ono. Ano dužina je naččervenalá, hlavně pod jadřincem a opravdu nejsou nijak dobrá. Rodina konstatovala, že jsou nakyslá, až jako by v nich byla cítit tříslovina. Dost mě to zklamalo. Na pohled jsou moc pěkná, bohužel chuť nevalná. Mám je přeroubovat? A čím, když chci opravdu dobré a odolné letní jablko, které se hodí do vyšších poloh, tak aby dozrávalo opravdu v létě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 13.8.2009 23:47

Nevím, jestli je do vyšších poloh, ale letos jsem měla první jablíčka na letní jabloni DIMA (Discolor x Mantet) a byla vynikající, nádherně voněla...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 15.8.2009 20:17

Také si myslím, že se jedná o Julii. Souhlasím s názorem p. Vysloužila, že se musí sklízet zralá, aby měla dobrou chuť. Na druhou stranu, pokud zralé jablko se hned neutrhne, spadne a do dvou dnů hnije. Julii jsem letos trhal na 4x, možná 5x, nevím. První plody jsem sklízel v polovině července, poslední minulou neděli. Jsem v n.v. 33O- 34O m, Julii mám ve tvaru vřetenovitého zákrsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 154.176 (?), 1.10.2009 20:39

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o identifikaci odrůdy mé jabloně. Máme jí na zahradě už dlouho a netušíme, jak se jmenuje. Zraje právě v tuto dobu, je trošičku nakyslé, voňavé a docela dobré.

Děkuji. All

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 1.10.2009 20:51

Je dost velké, takové byly Weathy, dnes je ještě k mání Red Wealthy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 1.10.2009 22:17

Wealthy to určitě není, to je víc žíhané a hlavně je touhle dobou už dávno očesané a snězené - zraje spolu s James Grieve.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 154.176 (?), 4.10.2009 12:24

Dobrý den, dnes jsem navštívil desítky let opuštěnou a zanedbanou zahradu v již dávno zrušené vesnici. Zde jsem nalezl několik druhů jabloní. Ctěl bych Vás požádat o určení jejich názvu (bude-li to vůbec možné).

Děkuji HS

Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 1
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 2
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Jabloň č. 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika