Barva jablka



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?)
5.4.2018 12:12

Zdarec

Nepreferuju žádnou barvu, preferuju kvalitu a chuť.Samozřejmě jsou jablíčka která přitahují zrak častěji buď tvarem nebo barvou.Odpovím tedy.Opravdová krasavice je na mé zahradě Akane (chudinka odstřelená) - úžasná zářící červeň,ozdoba každého stromu k nepřehlédnutí.Od poloviny září se chodím dívat na Orion zvláště v podvečer.Skutečná zářící hvězda.Hned vedle Spencer se svoji zvláštní červení s hustými a výraznými lencitelami.Rostou vedle sebe, ten kontrast je úžasný.Takové moje přáníčko je sehnat zářivě oranžovou odrůdu (pokud existuje).Chtěl jsem zkusit Domino, nesehnal jsem však rouby. - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 34.22 (?), 5.4.2018 0:56, zobrazeno: 6569x

Zdravím

Velice by mne zajímalo, jakou barvu a typ chuti preferujete u svého oblíbeného jablka a jakou odrůdu máte ve svém srdci, třeba i od mládí.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.4.2018 6:54

Bude to skôr o subjektívnej interpretácii zmyslových vnemov (zrak a chuť), ale napokon - prečo nie. Takže za mňa: jednoznačne preferujem červené jablká, a najmä tmavočervené. Aj žlté sú pekné, ale červená je pre mňa top (viď foto - postupne: Jonagored, Prima, Admiral, Lucy, Ligol, Merkur, Braeborn, Rubinola, Fuji). Čo sa týka chuti, tam farba nehrá úlohu, mojimi favoritmi sú skôr staršie odrody- Jonathan (asi zatiaľ chuťovo neprekonaný), Coxova reneta, Golden Delicious, Jonagored, Braeburn, Fuji, Desert,  z novších Rubinola, Topaz, Admiral.  IH










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 5.4.2018 9:49

Co se barvy týče, manželka preferuje jednozaačně žlutou barvu před červenou. Já mám zase nejraději pestře zbarvená jablka. Tedy tam, kde se nabízí víc mutací - Rubín a Bohemia, Lord Lambourne a L.L. čevený, Topaz a Topaz red mám ve větší oblibě ty původní žíhané varianty. Neplatí to absolutně, původní Grávštýnské je zbarveno nevýrazně, zatímco G. červené se mi líbí mnohem víc. 
    V dětství jsem nosil v srdci chutě Panenského, Krasokvětu, James Grieve, Red Delicious. Když je chutnám dnes, vidím, že nešlo o výjimečnost jejich chutí, nýbrž o výjimečnost období dětství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?), 5.4.2018 12:12

Zdarec

Nepreferuju žádnou barvu, preferuju kvalitu a chuť.Samozřejmě jsou jablíčka která přitahují zrak častěji buď tvarem nebo barvou.Odpovím tedy.Opravdová krasavice je na mé zahradě Akane (chudinka odstřelená) - úžasná zářící červeň,ozdoba každého stromu k nepřehlédnutí.Od poloviny září se chodím dívat na Orion zvláště v podvečer.Skutečná zářící hvězda.Hned vedle Spencer se svoji zvláštní červení s hustými a výraznými lencitelami.Rostou vedle sebe, ten kontrast je úžasný.Takové moje přáníčko je sehnat zářivě oranžovou odrůdu (pokud existuje).Chtěl jsem zkusit Domino, nesehnal jsem však rouby. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.219 (?), 5.4.2018 20:48

Barevně mám nejraději žlutočervená nebo červená. Chuťově mi vyhovují spíš sladší a s různým aroma - aby jablko vonělo, nejlépe z každého stromu jinak cheeky...

Moje "srdeční" záležitost je Gascoigneho šarlatové, teď ho ale kvůli místu na zahradě nemám. Jinak mám ráda třeba Hornokrajský malináč, Matčino, z novějších Rajku...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.4.2018 9:43

Dominem mohu posloužit, ovšem zářivě oranžovou barvu příliš nemá. K oranžovému odstínu (spíš cihlovému) se nejvíc blíží asi Desert nebo Sudetská reneta.
   Oranžová barva je vůbec na ústupu, i většina nových odrůd meruněk se chlubí červenými odstíny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?), 6.4.2018 10:50

Díky za nabídku pane Vysloužile.Domino jsem nahradil Angoldem.Místa málo, to poslední místečko co mám na stromek šetřím na nějakou pecku kterou mám v hledáčku.Oranžová ale není. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.4.2018 11:16

Myslím, jste udělal dobře. Angold je pecka, možná ne v chuti, ale ve všem ostatním ano - plodnost, odolnost, trvanlivost, otužilost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 6.4.2018 11:17

pan Poleha, neprezdradite? :)

Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 6.4.2018 11:23

Zdravím, já mám z minula dva favority Parmena zlatá a Kids Orange. Žlutá a červená jablka beru, že jsou, ale upřednostňuju barevná. I z těch novějších proužkovaná, s líčkem, moc se mi líbí a chutná Karneval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika