Angold



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
13.11.2017 12:10

Podle mě, když kousnete do kvalitní Melodie, tak je zpočátku plná, příjemně "ušlechtilá", až později s nakysle ostřejším koncem. Ty horší jsou pouze jalově kyselé. "Erdéčko" může leckdy působit při dalších soustech už trochu fádně. Ale kupované jsou kupované a vlastní jsou vlastní, i když ty kupované září barvami a leskem. smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 13.11.2017 12:10

Podle mě, když kousnete do kvalitní Melodie, tak je zpočátku plná, příjemně "ušlechtilá", až později s nakysle ostřejším koncem. Ty horší jsou pouze jalově kyselé. "Erdéčko" může leckdy působit při dalších soustech už trochu fádně. Ale kupované jsou kupované a vlastní jsou vlastní, i když ty kupované září barvami a leskem. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 16.116 (?), 13.11.2017 13:54

Mně chuť Melodie trochu připomíná Blaník, právě tou nakyslejší dochutí. Škoda, že u nás vydrží jen do konce roku. Barvami a leskem záři i z vlastní produkce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 13.11.2017 17:23

Melodie patří k odrůdám, jejichž skladovatelnost lze výrazně prodloužit podtržením. Podobně jako Spartan nebo Smiřické. Třebaže před 25 lety patřila k etalonům zahrady, dnes pro ni přestává být místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 221.2 (?), 13.11.2017 18:27

Jak jsem psal již dříve, pro mě melodie nemá patrný element, díky kterému by mě tato odrůda nadchla. Souhlasím s panem Vysloužilem, že skladovatelnost se dá prodloužit podtržením. Trendu, kdy Meldoie už není tolik vysazována se nedivím.  

Jenom pár informací ohledně statistiky (degustace Angold): 

Pačejov - 2017 - 13. místo

Praha - 2017- 14. místo

Třebíč - 27. místo 

Hořice - 5. místo

Je vidět, že Angold má i své hezké zastoupení v degustacích a není se čemu divit :). V časech nedobrých to bude přední jablko

zdroj: https://www.zahradkari.cz/odborne/index.php?str=61

Jinak, jaké máte zkušenosti s jinými odrůdami od Petra Kumšty mimo Blaník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 3.8.2018 11:28

"Angold je dříč a plnič; chutí určitě neurazí."

Ano, k tomu netrpí chorobami a není vyhledáván škůdci. Jediný nedostatek je "málo ztopořený terminál" laugh. Jediná opravdu pěstitelsky snadná a nenáročná odrůda, co znám.

Zákrsek Angoldu na M9. (nahoře dva plody Kidd´s Orange Red)
Zákrsek Angoldu na M9. (nahoře dva plody Kidd´s Orange Red)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 22.9.2018 21:34

Posledné plody Angoldu pozbierané. Niektoré boli veľmi veľké, hmotnosť vyše 250 g. Jediné čo ma mrzí, že tento rok sa Angold nedokázal sýtejšie vyfarbiť.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 26.9.2018 21:21

Dnes som prvýkrát ochutnal tohtoročný Angold. Dužina bledožltá, chrumkavá, šťavnatá, krehká. Čo môže trochu prekážať, je hrubšia šupka, ktorá je pri prežúvaní zreteľná. Cukry sú harmonicky vyvážené kyselinkami, no absentuje nejaká výraznejšia aróma. Štandardne dobré jablko, za mňa 2+.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.185 (?), 13.11.2021 21:13
Má prosím niekto skúsenosť s Angoldom na semenáči resp. A2? Ako to s ním vyzerá? Nie sú plody menšie (čo je žiadúce) ako u Angoldu na slaborastúcich podnožiach? Zaujíma ma najmä vzrast stromčeka na semenáči, nie je až príliš bujný? Ďakujem za odpoveď. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?), 18.11.2021 15:56

Mám Angold na 2 semenačích.Na obou roste slabeji než třeba Topaz.Za mě to není žádny divočak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika