Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pane Vlastimile, tiež som písal o chrastavitosti na svojích citlivých sortách v minulom roku a o svojom rozhodnutí prevrúbľovať tieto mladé jabloňky rezistentmi. Zrejme ste moje príspevky nečítal. Nevadí. Výraz ocajchovanie je výstižný, ale platí pre tých, čo používajú chémiu bezhlavo, bez toho aby sa zamysleli, či je výhradne chemická cesta naozaj nutná.. Nie som zastánca extrémov- na obidvoch stranách. Ale predstavte si, keby boli všetci takí "hrdinovia" a všetko riešili najťažšími kalibrami syntetických pesticídov. Ako by sa nám v záhradkách dýchalo a žilo? Jasne, že by postreky priniesli okamžitý efekt, ale v prírode nie sú iba nepriatelia, ktorí nám ničia úrodu. Sú tam aj nepriatelia týchto škodcov, ktorých elegantne zničíte Vašimi pohodlnými postrekmi. Keby neexistovali ľudia, ktorým nie je ľahostajné, či sa utopíme v chémii alebo ochorieme na CA, nemohol byste testovať ekologické prípravky, ktoré tak kritizujete. Že ľudia nemajú čas na zanedbané záhradky, lebo sa v súčasnom nepodarenom systéme snažia v prvej rade uživiť rodinu, s tým Vám nepomôžem. Ak niekto blízko Vás pálil PETky, nie je to ekológ a Vy ste ho mal namiesto písania do netu pekne hnať svinským krokom. Ak Vám záležalo na čistote vzduchu, ktorý dýchate. Na záver pár slov k tomu, čím ste začal: Chrastavitosť a padlí na jabloniach som mal v čase, keď som pestoval Golden Del., Spartan, Idared... Teraz ich nemám nie preto, že bývam v 206 metrovej n.v., ale pestujem ako viete prevažne rezistenty, na ktorých k počudovaní nie je ani padlí. O tom, že namiesto postrekov je dobré zmeniť odrody, som p.Zuzane už písal. A že máme z čoho vyberať a testovať, to dobre viete. Stači si nalistovať v ponuke predajcov ovocných noviniek. Paľo
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika