vrúbľovanie



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?)
27.5.2008 10:18

Za zelena roubuji vyjímečně angrešt nebo rybíz. Zde se nedává igel. sáček, nýbrž se doporučuje použít sáček z jemného papíru a to za účelem zastínění. Toto však osobně nedělám, většinou počkám na trošku nepříznivé pčasí, kdy je zamračeno a nepálí slunko. Jedná se o první dva až tři dny po roubování. Rovněž by asi šlo zastínit roubovance jiným způsobem. Pokud se splní podmínka tohoto zastínění, je úspěšnost u roubování angreštu či rybízu tímto způsobem téměř stoprocentní.

           Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 18.4.2008 8:44

Čistě empiricky:  pokud začne rašit roub nařezaný a uschovaný v prosinci (odborníci by možná upřesnili v hluboké dormanci, nebo tak nějak), pravděpodobně se ujal. Rašení roubů peckovin roubovaných "ze stromu na strom" nemusí ještě znamenat ujmutí - vyrašily by i vložené do vázy s vodou. 
   Rašení roubů jádrovin, které byly roubovány v nenarašeném stavu znamená ovykle rovněž ujmutí. Bez ohledu na to, kdy byly odebrány.
   Naopak rychlé rašení pozdě nařezaných roubů peckovin (někdy předběhne i pučení na podnoži) většinou neznamená úspěch.
   Pravidla neznám, to jsem jen odkoukal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 18.4.2008 12:05
toho se právě bojím, že se raduji předčasně. Na roubech na třešni už mám rozvité lístky, některé rouby slivoní krásně kvetou, na meruňce už také začínají růst listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.16 (?), 6.5.2008 13:42

Jsem na tom přesně naopak.Třešeň je už skoro odkvetlá, na roubech ani lísteček.Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.167 (?), 7.5.2008 7:54

Tak mé první pokusy s roubováním nejsou až tak úspěšné jak jsem si myslel. Slivoně a meruňky jsou celkem OK, ale nemile mě překvapila třešeň. Tento víkend mi po dvou měsích od naroubování najednou zvadly všechny zelené výhonky na všech roubech na třešni. Myslíte že použití igelit. pytlíků by tomu zabránilo? Rouboval jsem ze stromu na strom, pupeny byly v době roubování lehce narašené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.5.2008 18:13

Jestli by pomohly pytlíky, nevím, nezkoušel jsem je. Vám ale, že narašené rouby třešní se velmi špatně ujímají. Ještě snad mírně narašené (zelené pupeny) roubované za kůru v květu. Myslím, že to byla příčina Vašeho neúspěchu. Rouby je třeba nařezat v prosinci a uchránit před vyschnutím i narašením, což nebývá jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.28 (?), 9.5.2008 15:17

Poleno z vrby a rouby z jabloně nebo třešně je rozdíl vrba to je plevel hlavně když je ve vlhku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 251.14 (?), 18.5.2008 19:07

Niektoré vrúble majú listy, niektoré už výhonky. Niektoré sú viditeľnw vyschnuté, ale dosť ich mám takých, ktoré nerašia, ale vyschnuté nie sú...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 251.14 (?), 26.5.2008 17:59

Ako spoznám, kedy je vhodný čas na vrúbľovanie za zelena? čo sa dá za zelena vrúbľovať? Pán Boštička, aj pri tomto vrúbľovaní dávate mikroténové vrecúško? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 27.5.2008 10:18

Za zelena roubuji vyjímečně angrešt nebo rybíz. Zde se nedává igel. sáček, nýbrž se doporučuje použít sáček z jemného papíru a to za účelem zastínění. Toto však osobně nedělám, většinou počkám na trošku nepříznivé pčasí, kdy je zamračeno a nepálí slunko. Jedná se o první dva až tři dny po roubování. Rovněž by asi šlo zastínit roubovance jiným způsobem. Pokud se splní podmínka tohoto zastínění, je úspěšnost u roubování angreštu či rybízu tímto způsobem téměř stoprocentní.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 51.150 (?), 5.6.2008 17:40

až teraz mi začali rašiť 2 hruškové vrúble... ostatné už majú 10-20cm výhonky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika