vrúbľovanie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 92.223 (?) 
21.6.2008 21:26

A dnes som zistil, že raší další...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 218.136 (?), 3.8.2008 22:45

prajem pekny den.   mam vyhliadnuty semenacik hrusky planej na kraji lesa.  nejavi znamky choroby, vyzera docela zdravy. Co by ste povedali na takyto postup? Mam v plane ho na jesen presadit na konecne miesto a hned na jar zastepit (pravdepodobne williamsovou).  Je to spravny postup, alebo co by ste mi poradili?  dakujem Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.8.2008 8:43

U jádrovin to lze, roub se asi ujme, ale přiliš bujně neporoste. Osobně ale raději neroubuji v sezóně, kdy se má stromek ujímat. Narouboval bych jej proto v lese a přesadil až na podzim. Nebo jej můžete nyní naočkovat a přesadit s ujatým(i) očkem (očky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 19.3.2009 12:56

Pro roubování za zelena - konkrétně pro jabloně - mám na několika případech vyzkoušený trochu pracnější způsob - použití igelitového rukávce s opěrnou tyčkou a trochou vody pro mikroklima. Už to bylo určitě někde zveřejněno, není to můj vynález.

 Při přeroubovávání svislé nebo šikmé větve, trochu obtížněji i u větve vodorovné: Běžným způsobem za kůru přeroubujeme, zmenšíme i listovou plochu. Pak uvážeme k větvi tenkou laťku či tyčku tak, aby asi o 10 cm přesahovala rouby. Igelitový či mikroténový rukávec dostatečně dlouhý navlékneme celý na roubovanou větev, opatrně tak, aby jeho horní konec byl pod roubovaným místem, kde jej pevně zavážeme. Spodní konec pak přehrnutím vytáhneme nahoru nad konec laťky, do vzniklého obalu nalijeme trochu vody a vytvořený vodní příkop kolem roubu uzavřeme zavázáním nad koncem laťky.

Pracné ale spolehlivé, hezké i jako pokus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.129 (?), 14.5.2009 21:07

Dobrý večer.

Jaké máte zkušenosti s hlohem, jako podnoží pro hrušně?

Letos jsem narouboval na 5hlohů dicolor a všechny pěkně rostou.

J.Pavlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.133 (?), 2.6.2009 19:50

Zdravim. Mne sa podaril nechtiac jeden malý kúsok. :-D Na jesen minulého roku som si u suseda vyhliadol odrodu hrušky, ktorá s ami páčila.  Neďaleko mojho mestského sídla som objavil divú vzrastnú hrušku - plánku.  Rozhodol som sa ju na jar preštepiť - v zime som zobral z hrušky štepy a na jar naštepil.  Lenže až po rozvinutí roubov som zistil, že som na hruškovú plánku naštepil nejakú letnú jabloň. :-D Chyba nastala, že som si dobre nezapametal miesto hrušky, ktorá sa mi páčila.  Mal ich tam totiž veľa, všetko nízkokmene jablone, hrušky dokopy v jdnom dlhom rade a na mladom dreve som nedokázal odlíšiť, či sa jedná o hrušku, či jabloň, aj letorasty celkom rovnaké.  Ujaté štepy rastú veľmi viátálne, majú už aj 30 -40 cm prírastky.  Čo môžem od tohto hybrida čakať?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 2.6.2009 21:04

Něco podobného se mi také za pološera stalo.Rok, dva rouby budou vegetovat.Potom s největší pravděpodobností odejdou.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.129 (?), 2.6.2009 21:51

Len ta vitalita rastu letorastov... Niektoré rastú lepšie ako riadne preštepené hrušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika