Vaše Top ten odrůdy hrušní



Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 129.135 (?)
12.12.2015 10:32

Letního a podzimního ovoce je hafo, proto jsem se zaměřil na zimní ovoce k uskladnění vč. hrušek.

Plně mne uspokojila Decora. Právě začíná konzumně dozrávat do máslovité konzistence, velmi dobré chuti. Vydrží do...? Zatím jsme ji každý rok zkonzumovali do února.

2. místo Bohemica teprve vstupuje do plodnosti. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 227.43 (?), 26.2.2012 9:39

Prosím Vás, za ako dlho zarodia hrušky na hruškovom podpníku?Mám veľkú záhradu a vyberám 3 veľké stromy letná, jesenná a zimná hruška, aby mali moje vnučatá to, čo mne pripravili moji predkovia, čiže rodiace stromy s veľkým množstvom plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.10 (?), 2.9.2012 9:44

Snad to Šídlo, neboli Šídlenka, je tpická protáhlým tvarem.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 63.119 (?), 25.2.2013 14:03

Podle fotografie je to hruška Nagevicova. Tuto odrůdu jsme měli na zahradě. Během stavby jsme ji museli pokácet. Chtěl bych jí opět vysadit, neboť ji považuji za nejchutnější odrůdu. Je velmi časná a její drobné plody rostocí v hroznech jsme sušili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.117 (?), 4.4.2014 1:47

Vy máte šídlenku? Bylo by možné získat od Vás rouby? Marně se po ní pídím již několik let

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.197 (?), 4.4.2014 7:38

ˇSidlenku pěstují a zasílají i některé ovocné školky-např.Uherský Ostroh.Jinak si zadejte do vyhledávače "Staré odrůdy ovocných stromů"a tam zjistíte více. Vláďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 42.131 (?), 2.12.2015 21:07

Amfora.

Právě chroupu (doslova) mírně zvadlý, přesto dost šťavnatý a pevný plod této odrůdy. Po letech strádání v 550m a následném přesazení do 380m. přinesla první dva plody. Velmi chutná věc. Přestože se doposud krčila v bedýnce při 15°C. Koncentrovaná, výrazné aroma, možná až hodně sladká, lehce do kokosova (to se bude Petrovi líbit).cheeky

yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.12.2015 10:51

Zvláštní. Ve vlákně zakoupené hrušky jsou vyfocené. V tom roce jsem je tady měl i s jinými kříženci. Pravda je, že Amfory byly tvarově i chuťově asi nejzajímavější. Chuť připomínala Konferenci, tak jsem si říkal, proč nedat přednost originálu před napodobeninou a nevypěstovat si vlastní Konference.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 8.12.2015 11:01

ad Konference - poslední kusy ze skladu v Holovousích vyprodávali minulý čtvrtek za 6 Kč/kg. Pochoutkové, jedinou vadou je, že jich měli posledních 4 kg.

A do kdy vydrží Amfora? Vypadá to, že déle a také, že markety preferují slupku hladkou lesklou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.12.2015 0:50

Amfora by měla vydržet snad i o měsíc déle. Spíše to bude méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 129.135 (?), 12.12.2015 10:32

Letního a podzimního ovoce je hafo, proto jsem se zaměřil na zimní ovoce k uskladnění vč. hrušek.

Plně mne uspokojila Decora. Právě začíná konzumně dozrávat do máslovité konzistence, velmi dobré chuti. Vydrží do...? Zatím jsme ji každý rok zkonzumovali do února.

2. místo Bohemica teprve vstupuje do plodnosti. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika