Proč hrušeň nekvete?



host - 176.18 (?)
13.5.2009 23:46

U té kamarádky budou mít tu rez pravděpodobně také. Je tím promořená celá republika, dříve udávali šíření rzi 150 - 200m, teď říkají 10km...

Pokud jste sázeli loni na podzim, tak zakořeňují a rostou. Kvést ještě nemusí, stejně byste plody museli otrhat, aby se nevysilovaly.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 140.6 (?), 13.5.2009 22:08, zobrazeno: 61588x

Dobrý den,

před 5 lety jsme zasadili 2 hrušně, stromky jsou to krásné, vzrostlé, ale nekvetou, a tudíž ani neplodí. Proč? Vloni byly napadeny rzí hrušňovou (čert aby jalovce v okolních zahradách vzal), sice jsem to postříkala a otrhala, ale že by to bylo tím?

Za radu budu vděčná, vykopat je nechci, protože jsou to fakt pěkné stromky.

Michaela

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.167 (?), 13.5.2009 23:32

Připojuji se k dotazu, hrušinky jsme sázeli vloni na podzim, letosnekvetly, měly červené puchýřky na listech a listy úplně sočené, týden po postřiku Omite30W byly listy krásné (s malými tmavými flíčky na koncích větviček), ale rostou... jenže ani jedna nekvetla, může to být věkem? Stejně staré jabloně kvetou/kvetly o 106.  Uvažuji o vykopání stromků a darování kamarádce, že by se jim mohlo dařit líp (bez jalovce za plotem).Díky za rady, majda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 13.5.2009 23:46

U té kamarádky budou mít tu rez pravděpodobně také. Je tím promořená celá republika, dříve udávali šíření rzi 150 - 200m, teď říkají 10km...

Pokud jste sázeli loni na podzim, tak zakořeňují a rostou. Kvést ještě nemusí, stejně byste plody museli otrhat, aby se nevysilovaly.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.167 (?), 13.5.2009 23:53

Lído, děkuju, právě jsem nakoukla do starších diskusí a našla jsem fotku toho, co "holky" měly, tak je to asi něco savého, takže jsem stříkala správně, taky tam někdo psal, že Clappovka vstupuje do plodnosti v 7.-10. roce... Přesně, jak píšete:-) Mne to jen překvapilo kvůli těm jablůňkám. A propos, mám tedy jabloním otrhat plody? Jsoutaké sázené vloni na podzim. Díky, majda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 14.5.2009 0:03

Jestli jste je sázela na podzim, tak určitě letos ano. Zbytečně by se tím brzdil růst a vysilovaly by se. Jsou ještě malé.

Jestli "holky hruštičky "měly puchýřky a skvrnky, tak měly vlnovníka hrušňového a ten se opravdu stříká Omite (jestli jste to stříkala někdy teď, tak by to chtělo po 14 dnech pro jistotu zopakovat, také ho na hrušních letos mám). Rez by se měla začít projevovat o něco později a dělá nejdřív oranžové flíčky a pak bradavičky.    Zdravím!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.167 (?), 14.5.2009 0:22

Lído, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 163.167 (?), 14.5.2009 0:24

Vlastně ještě mám jeden dotaz. Už namíchaný postřik Omite, v postřikovači, jak dlouho vydrží? Musím dělat pokaždé novou várku, nebo to těch 14 dní zvládne? Ony jsou ty hruštičky malé, takže stačí 1 ml do litru a ještě mi zbylo, i když jsem je stříkala pečlivě, dlouho a i zespoda (jak to trdlo:-)) majda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 14.5.2009 11:00

Naředěný postřik asi bude po 2 týdnech ještě účinný, ale nepochybně méně. Je určitě lepší naředit si roztok pokaždé čerstvý. Není problém odměřit desetiny mililitru malou injekční stříkačkou. Prodává se i digitální miligramová váha - vypadá jak elektronický diář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 14.5.2009 0:13

Pro Michaelu - asi bych zkusila trochu pohnojit Superfosfátem, podporuje kvetení a květné pupeny se, pokud vím, diferencují nějak koncem léta.Ale nejsem odborník, ti určitě poradí lépe.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 14.5.2009 22:30

Diferenciace květních pupenů - její první fáze začíná u hrušní koncem května a trvá asi dva měsíce. Přihnojení superfosfátem až na jaře nebude na její průběh mít žádný vliv. Fosfor, draslík a některé další živiny jsou v půdě velice málo pohyblivé. V současné době by mohla pomoci jedině aplikace některého z listových hnojiv s obsahem fosforu. Otázkou ovšem je, zda příčinou absence květů je právě fosfor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika