Přeroubování hrušně



jiri_zak - (15) - 107.57 (?) 
24.2.2020 6:01, zobrazeno: 1503x

Dobrý den.

Na zahradě máme cca. 6let starou hrušeň odr. Clappova. Už 2x kvetla, pár plůdků i nasadila, ale zatím jsme se ničeho nedočkali. Moje paní by ji proto ráda vykopala a místo ní pořídila "něco jiného". Já ji bráním, neb je mi ji líto, příp. přemýšlím, co zlepšit. Nevyjde-li pokus se sehnáním roubu "opylovače do korunky", co takhle komletní přeroubování něčím jiným, např. jabloní? Lze, nebo jsou si hrušeň a jabloň příliš vzdálené?

Pozn. Za rady typu "místo hrušně vykopni manželku" děkuju, ale i vzhledem ke společným mláďatům bych spíše zachoval status quo.;-)

Děkuju, JŽ.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jiri_zak - (15) - 107.56 (?), 24.2.2020 6:13

Ještě doplním...

Rez samozřejmě máme, samozřejmě stříkáme, samozřejmě vždy s nejistým výsledkem, resp. vždy něco rezatého máme.

Z prvních let vám, že nebudeme-li ji stříkat, rez se nám dá i do větví.:-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.22 (?), 24.2.2020 8:12

Jabloní určitě hrušeň nepřeroubovávejte, jsou "vzdálené". I kdyby se pár roubů chytlo, časem se srůst odhojí. Odrůda Clappova začíná plodit pozdě a stromy jsou dost velké. Chcete-li strom přeroubovat, pak jedině zase hruškou. Můžete zvolit dřív plodící a slaběji rostoucí odrůdy (Konferenci, Williamsovou, aj.) Stromek by se ale měl přeroubovat celý, jinak by odrůda Clappova růstem "utíkala".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.2 (?), 24.2.2020 12:33

Vykopání je opravdu až tam vzadu... Paní by se mohla obrnit trpělivostí, pán zase může zajistit přiroubování-já jsem za zachování i původní-nejspíš chtěné sorty.Ten rozdíl v přírustcích není takový, že by se nedal uhlídat-snad jen některé asijské dost divočícheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika