Příspěvky uživatele - jiri_zak

Pozdně kvetoucí švestka, 13.8.2021
Dobrý den. Po několik let mi bohatě kvetou švestky, ale plodů je tak do ruky. Letos jsem do korunky narouboval opylovače, abych odstranil tento případný důvod. Nicméně, všiml jsem si také, že v době květu málo nebo téměř vůbec nelétaly včely. Lze... celý příspěvek >
Angrešt, 22.3.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den. Na angreštu se mi objevily nějaké bílé flíčky. Je to padlí? Už teď? Myslel jsem, že jsem stříkal poctivě...:-/ Co s tím teď? Děkuju za radu.
Moruše, 12.3.2020
Pekné. Jen info, pane R.F... Z těch roubů od Vás mi zatím přežívá jen ta jedna černá na semenáčku. Docela stagnuje, takže bude asi také roubovaná na albu, jak psal kolega dříve. Navíc, srůst je nic moc, ale zlepšuje se. Vloni jsem ještě... celý příspěvek >
Přeroubování hrušně, 24.2.2020
Ještě doplním... Rez samozřejmě máme, samozřejmě stříkáme, samozřejmě vždy s nejistým výsledkem, resp. vždy něco rezatého máme. Z prvních let vám, že nebudeme-li ji stříkat, rez se nám dá i do větví.:-/
Přeroubování hrušně, 24.2.2020
Dobrý den. Na zahradě máme cca. 6let starou hrušeň odr. Clappova. Už 2x kvetla, pár plůdků i nasadila, ale zatím jsme se ničeho nedočkali. Moje paní by ji proto ráda vykopala a místo ní pořídila "něco jiného". Já ji bráním, neb je mi ji líto,... celý příspěvek >
Co se stromkem?, 3.10.2018 Obsahuje fotku
Dobrý den. Rád bych se zeptal zkušenějších kolegů, co se stromkem na obrázku. Mezi dvěma horními větvemi je "rozčísnutý". Stromku jsou 2 roky (letos jsem zakládal korunku), jedná se o jabloň blíže neurčité odrůdy. Lze doufat, že to rozčísnutí sroste,... celý příspěvek >
Moruše - roub velkoplodé HK, Jičín, Nymburk, Ml.Boleslav, 2.3.2018
Ahoj.Ano ano, o těch moruších u Hučáku vím, chodil jsem tam cestou ze špitálu na černé, bílé i takové "šedivé" (ty byly nejsladší). Ale před časem jsem šel kolem a zjistil jsem, že je něco pokácené a myslím si, že je to i ten strom s "většími... celý příspěvek >
Moruše - roub velkoplodé HK, Jičín, Nymburk, Ml.Boleslav, 22.2.2018
Převislou jsem narouboval vloni na jaře a dokonce i zaplodila - měla celý jeden plod, ale drobný. Uvidím, třeba se to trošku zlepší až stromek zesílí. Kdesi na tomto webu jsem četl o řezu moruší a tedy možnosti mít rozumně velký strom a přitom,... celý příspěvek >
Moruše - roub velkoplodé HK, Jičín, Nymburk, Ml.Boleslav, 22.2.2018
Děkuju Vám za odpověď. Tento web znám, několik zajímavých míst jsem zde objevil a některá už i prozkoumal, ale všechno to jsou jen moruše "o trochu větší než nehet", tedy žádná s velkými plody, které by způsobily, že by moje paní vzala moruši na... celý příspěvek >
Moruše - roub velkoplodé HK, Jičín, Nymburk, Ml.Boleslav, 20.2.2018
Dobrý den. Věděl by někdo, prosím, o nějaké pěkné velkoplodé moruši? Jezdím z HK do Ml.Boleslavi do práce, tak ideálně někde po cestě, abych si mohl střihnout roub...;-) Mám na zahradě pár semenáčků a rád bych je zkusil zkultůrnit. Děkuju za... celý příspěvek >
Neujímá se očko, 31.5.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den. Mohl by mi některý ze zkušenějších "kolegů" objasnit následující věc u roubování (ale i zakořeňování)? Letos jsem očkoval forkertem převislou moruši a některá očka se začala zelenat a dál už nic, zastavila se ve vývoji, viz. obr. v... celý příspěvek >
Moruše stromková vs pendula, 7.9.2016
Ahoj. Je to tak, že stromková moruše je na plody a převislá víceméně na okrasu? Zahradu mám malou, tak jsem plánoval pendulu, ale rád bych si i zobnul a tak nevím, jestli třeba nezkusit obyčejnou stromkovou a řezem ji nedržet v rozumné velikosti.... celý příspěvek >
Moruše, 7.9.2016
Lze řezem udržet normální stromkovou moruši (ne Pendula) v rozměrech rozumných pro menší zahrádku (prům. cca. 3m, výška cca. 3m)? Jak ji řezat? Na jak starém dřevě plodí? Jaké má nároky na prostor?
Kolik výhonů na uchycené roubu nechat, 16.5.2016
Ahoj. Na dvou uchycených roubech švestky mi v současnosti rostou 5 a 4 výhony. Rouboval jsem letos zjara na výmladcích ve výšcce cca. 25-30cm. Je teď třeba ponechat jen jeden výhonek jako základ budoucího kmínku, nebo mám nechat růst... celý příspěvek >
Moruše převislá, 27.10.2014
Dobrý den. Z letošních semen jsem si vypěstoval několik semenáčků Moruší. Protože nemáme moc velkou zahrádku, rád bych si na ně narouboval převislou Moruši. Poradí někdo jaký způsob je nejlepší, kdy vzít roub, kdy roubovat. Předpokládám, že budu s... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika