Podzimní hrušeň



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?) 
30.10.2019 17:50
Vlaďka: Clappova na semenáči rastie veľmi bujne, Boscova na semenáči priemerne, Nojabrskaja a Erika na duli priemerne. Hardyho je ešte mladá, na hodnotenie je priskoro. Jizeru a Viennskú nemám. (Okrem uvedených pestujem ešte Lucasovu, Williamsovu a jej červenú mutáciu, Bohemicu, Bieloruskú zimnú, Kumoi, Nijjiseiki, Abate Fetel, Hardenpontovu, Gute Luise, Dicolor, práve som vykopal ďalšiu Dicolor a Mramornuju, zasadil som Amforu). Vlaďka, u nás sa hovorí "špekuluje ako hodinársky učeň" - je čas prestať hovoriť/písať, je čas činov. Nič nové už nevymyslíte, 'netreba sa pýtať, treba sadiť' (to som citoval legendárny výrok pána M.F. z tohto fóra). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 30.10.2019 20:58

Já sadím, už mám objednanou Eriku. Jenom "špekuluju", co na ní naroubovat, aby to mělo podobný růst a mohli jsme konzumovat hrušky od léta do zimy. Bohužel různé zdroje uvádí různé údaje, především u té Hardyho vůbec nevím, protože někde se uvádí, že má konzumní zralost od listopadu do ledna a někde naopak pouze do listopadu. To je docela velký rozdíl a tudíž nevím, jestli by se mi s něčím nekryla (Vienskou nebo Xenií). Ta Erika a Xenie mají tedy na kdouli podobný růst a mohli by být společně?

Teď jsem začala studovat, jak správně hrušeň vysadit a po pravdě pár nejasností také mám, tak snad se mnou budete mít trpělivost. Když je ujmutí hrušně tak problematické, tak opravdu nechci nic zanedbat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 30.11 (?), 30.10.2019 21:46
Hardyho roste bujně, na kdouloň jak dělaná. Sklizena začátkem října a již zkonzumovaná. Já ovoce nepodtrhávám, sklízím v plné zralosti. A v tomto stavu by Hardyho déle jak do listopadu nevydržela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika