Příspěvky uživatele - Vlaďka.

Borůvky chřadnou, 24.9.2023
Ozývám se zhruba po měsíci, jak to s borůvkami nakonec dopadlo. Naštěstí dobře. Sice jedné rostlině uschla další starší větev, ale oběma borůvkám vyrazily nové zdravé výhony s pěkně zelenými listy již bez chlorózy, už jsou asi 30 cm dlouhé. Snad... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 13.8.2023
Máte částečně pravdu paní Lído a u záhonů to tak určitě platí. Když vím, že bude hodně suché, slunečné a větrné počasí, tak taky zajeju trochu víc, než když bude zataženo. U borůvek mi ale přišlo, že když je zalévám až když substrát začne z vrchu... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 12.8.2023
To by mi ani tolik nevadilo, že radí ti, co borůvky pěstují a roste jim to dobře, i přesto že se stejným problémem nemají zkušenost, tak můžou přijít na to, co dělám špatně. Problém je spíš to, že názory jsou často dost protichůdné, a když se k... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 12.8.2023
Pro 244.210: Tohle už ale opravdu přeháníte! Jak vůbec někdo může přijít na takovou hovadinu, to mě opravdu hlava nebere. SNAŽÍM SE POMOCT BORŮVCE, KTERÁ MI CHŘADNE!!! Myslíte si, že nemám nic jiného na práci, než tady diskutovat? Jsem ale holt... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 12.8.2023
Pane SPCH, já vůbec nemám jistotu, že kořeny mých borůvek jsou v pořádku. Když jsem se zde ale ptala, jak při přesazení poznám, že jsou kořeny uhnilé, dostala jsem odpověď, že to nepoznám. Vy jste mi radil, že mám kořeny propláchnout. Možná bych... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Když jsem k tomu přistupovala s citem, tak jsem podle některých borůvku přelévala. Ta otázka je určená jim, ale obávám se, že od nich se odpovědi nedočkám. Že borůvku přelévám, to tvrdí téměř s jistotou, vyčítají mi, že si od nich nenechám poradit, a... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Mám krystalické hnojivo se stopovými prvky přímo pro borůvky. Momentálně s ním ale hnojit raději nebudu, už mi vymlouvali i ten síran železnatý. K zalévání - všechny uvedené podmínky jsem napsala, květináč minimálně 15, spíš podle výpočtu 20... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Nemějte strach, určitě nebudu vymývat borůvkám kořeny, nechci je zahubit.
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Pane SPCH, na rozdíl od pana PP jenom neprovokujete a občas opravdu věřím, že se mi snažíte pomoct. Už jste mě téměř přesvědčil, že borůvky přelévám, ale s tím vymýváním kořenů při případném přesazení mě rozhodně nepřesvědčíte. Většina ostatních si... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Pro 23.242: To přehřívání kořenů by možná mohl být problém. Je pravda, že jsem loni měla na květináčích pokovenou tenkou izolační hmotu, aby odrážela sluníčko. Bohužel se za ten rok rozpadla, tak jsem je letos po přesazení dala jenom do vyšší... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 11.8.2023
Pro pana 12.180: Moc děkuji za podporu. Máte pravdu, že příspěvky některých (např. pana PP a 210.156) už jsou dost za hranou, snaží se jenom provokovat a už na ně reagovat nebudu. Zkusím počkat do pondělí, to by měl dorazit ten pH metr a pokud je... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 10.8.2023
Čekala jsem nějakou takovou radu, že mám zalévat podle potřeby, přiměřeně a podobně. Jenže já tu potřebu borůvky zřejmě nepoznám, když jí podle názorů tolika zdejších odborníků na borůvky přelévám. Ve všech článcích, co jsem kde četla, tak psali, že... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 10.8.2023
Psala jsem už asi 5 x, že budu zalévat méně, a že nechám horní substrát před další zálivkou uschnout. Čemu z toho pane 244.209 nerozumíte, že tady pořád dokola omíláte, že si nenechám poradit a budu nadále borůvky přelévat? Takže pro jistotu ještě... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 9.8.2023
No tak já tedy nevím, já zalévala 1-2 litry na rostlinu ob den, květináč mám určitě víc než 10 litrů a podle mnohých diskutujících je přelévám. Opravdu se mi to nějak nezdá. Poloha 300 m nad mořem ve městě, takže celkem teplá, ale jižní Morava je asi... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 9.8.2023
No já původně chtěla zasadit 4 borůvky do příkopu vystlaným igelitem (s drenáží a otvory nad ní). Jenže jsem koupila jenom 3 a jedna mi loni uschla, tak mám teď jenom dvě. Navíc mám na zahradě také trochu problém s půdou. Je sice celkem kvalitní, ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika