Podzimní hrušeň



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 30.11 (?)
30.10.2019 21:46
Hardyho roste bujně, na kdouloň jak dělaná. Sklizena začátkem října a již zkonzumovaná. Já ovoce nepodtrhávám, sklízím v plné zralosti. A v tomto stavu by Hardyho déle jak do listopadu nevydržela.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 30.10.2019 17:50
Vlaďka: Clappova na semenáči rastie veľmi bujne, Boscova na semenáči priemerne, Nojabrskaja a Erika na duli priemerne. Hardyho je ešte mladá, na hodnotenie je priskoro. Jizeru a Viennskú nemám. (Okrem uvedených pestujem ešte Lucasovu, Williamsovu a jej červenú mutáciu, Bohemicu, Bieloruskú zimnú, Kumoi, Nijjiseiki, Abate Fetel, Hardenpontovu, Gute Luise, Dicolor, práve som vykopal ďalšiu Dicolor a Mramornuju, zasadil som Amforu). Vlaďka, u nás sa hovorí "špekuluje ako hodinársky učeň" - je čas prestať hovoriť/písať, je čas činov. Nič nové už nevymyslíte, 'netreba sa pýtať, treba sadiť' (to som citoval legendárny výrok pána M.F. z tohto fóra). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 30.10.2019 20:58

Já sadím, už mám objednanou Eriku. Jenom "špekuluju", co na ní naroubovat, aby to mělo podobný růst a mohli jsme konzumovat hrušky od léta do zimy. Bohužel různé zdroje uvádí různé údaje, především u té Hardyho vůbec nevím, protože někde se uvádí, že má konzumní zralost od listopadu do ledna a někde naopak pouze do listopadu. To je docela velký rozdíl a tudíž nevím, jestli by se mi s něčím nekryla (Vienskou nebo Xenií). Ta Erika a Xenie mají tedy na kdouli podobný růst a mohli by být společně?

Teď jsem začala studovat, jak správně hrušeň vysadit a po pravdě pár nejasností také mám, tak snad se mnou budete mít trpělivost. Když je ujmutí hrušně tak problematické, tak opravdu nechci nic zanedbat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 30.11 (?), 30.10.2019 21:46
Hardyho roste bujně, na kdouloň jak dělaná. Sklizena začátkem října a již zkonzumovaná. Já ovoce nepodtrhávám, sklízím v plné zralosti. A v tomto stavu by Hardyho déle jak do listopadu nevydržela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika