Japonská hrušeň, nemoc?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 239.83 (?) 
16.5.2016 9:23

Děkuji, a příští rok se bude stříkat s broskvema a hrušněma. Všude se píše, že nashi netrpí nemocema, ale asi to není tak růžové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.76 (?), 1.6.2016 22:56
Kumoi mi odchádza. Považujem za férové referovať aj o neúspechoch. Na krásnej ázijskej hruške mi v priebehu 2 týždňov náhle uvädli listy na 2 spodných hlavných kostrových konároch. Konáre som musel odrezať pri ich odstupe z kmeňa. Vôbec netuším "vo co go". Listy boli úplne zdravé a náhle zvädli v priebehu 2-3 dní. Pri pílení bolo drevo takmer úplne suché. Je to škoda, hruška dávala krásne plody (boli " na bedni" aj na celoslovenskej výstave). V terajšej podobe by ju ešte bolo možné ponechať, ale mám obavy že to bude pokračovať ďalej... Na 1.fotke je vpredu a vľavo postihnutý kostrový konár s uvädajúcimi listami. Na 2.fotke je detail postihnutých listov. Na 3.fotke vidno úplne zdravé listy na zatiaľ nepostihnutých konároch aj so zdravými plodmi (takto to bolo ešte pred pár dňami aj na tých postihnutých konároch). Fakt neviem čo sa mohlo stať, doslova to imituje apoplexiu pri marhuliach. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.230 (?), 15.5.2016 8:18

Ano, asi bude. Spála mě hned nenapadla - co jsem viděl stromy napadené spálou, tak to bralo hlavně komplet listy a výhony, ale je pravda, že se může projevit na kterékoliv části, včetně květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 16.5.2016 8:00

Já bych to svedl na mrazíky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 239.83 (?), 16.5.2016 9:21

Mrazíky byly, to jo ale loni ne a vypadalo to stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cabelh72 - (9) - 201.6 (?), 17.5.2016 12:54
Mě se to letos stalo taky, hrušeň Hosui pěkné květy a pak 2 dny mraziky a květy dopadly jak na fotce,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 13.5.2017 20:54

Opět se situace opakuje - dobré kvetení, náznaky plůdků a za pár dní opad. Na podzim a na jaře jsem nasadil fungicidní kúru a nepomohlo to.

před měsícem
před měsícem
před týdnem
před týdnem
dnes
dnes
dnes
dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.5.2017 21:06

Já to mám místy taky, a každý rok. Pouze na určitých odrůdách. Vypadá to nějakou plíseň.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 19.5.2018 20:56

Letos se poprvé plody dostaly do této fáze (viz foto z 8. 5.). Ani fytopatologové nevěděli co s tím, no poradili, ať zkusím postřik mědnatým přípravkem v době kvetení - jestli to pomohlo nebo na to měl vliv letošní průběh počasí, nevím. Každopásně plody zatím vegetují.

Poprosil bych Vás, kdo máte odrůdu Hosui o přiložení fotografií malých plůdků z tohoto období. Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika