Hrušeň Bohemica



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?)
30.11.2018 20:13

Bohemiku jsem bral jako řepu, ale když jsem ji pak jedl někdy k jaru pěkně odleželou do žluta, tak byla velmi dobrá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 142.112 (?), 30.11.2018 9:40

Odroda Jana má vynikajúcu chuť. Ak je dobre dozretá, je to tekutá chuťová bomba.K jej nedostatkom patrí hlavne vysoká náchylnosť na moniliovú hnilobu, a to hlavne pri poškodení hmyzom. Tiež uložená zvykne rýchlo prezrievať a hniličí.Ale ak sa vydarí je to skutočne chuťový zážitok.

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.66 (?), 30.11.2018 19:54
Afer: Správne poznamenávate, že prednosťou Bohemiky je hlavne dlhá skladovateľnosť. Porovnávať chuťovo letnú Williamsovu, jesennú Boscovu či skorú zimnú Eriku s neskorozimnou Bohemikou nie je podľa mňa celkom fér. Je mi jasné, že Bohemica nedosahuje ani zďaleka kvality Will., Boscovej či Nojabrskej, ale otázka stojí aj takto: Je lepšie mať v marci v pivnici Bohemiku, alebo žiadnu hrušku? Ja som si vybral tú prvú možnosť. Tým netvrdím, že je to nasledovaniahodné rozhodnutie. Momentálne je ale Bohemica hruška No.1 čo sa týka dĺžky skladovateľnosti. Vďaka jej aj/iba za to. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 30.11.2018 20:13

Bohemiku jsem bral jako řepu, ale když jsem ji pak jedl někdy k jaru pěkně odleželou do žluta, tak byla velmi dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 34.189 (?), 30.11.2018 21:28
Bohemika mi chuťově připomíná Dicolorku. Sladká, spíš fádní. Ale jak už tady zaznělo, děkujme za ní. Idared taky není žádný chuťový šampión, ale v dubnu jsem za něj rád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.112 (?), 1.12.2018 19:09

Pán Hlavatý, rešpektujem vaše rozhodnutie, ja som si vybral tú druhú možnosť a to v marci v pivnici radšej žiadnu hrušku ako Bohemicu.Moje rozhodnutie zrejme ovplyvnilo aj to, že som bol na Bohemicu príliš nažhavený, nevedel som sa dočkať kedy ju konečne ochutnám a keď tá chvíľa prišla, o to väčšie bolo moje sklamanie.S Bohemicou som porovnával iba Ericu, iba tie sa dajú akotak porovnať, mám obe na jednom strome, sú aj spoločne uložené v bedničke a rozlíšiť ich viem iba keď ich ochutnám.Ostatné vymenované odrody + Lucasova,  pestujem pre rozloženie konzumácie hrušiek do širšieho časového obdobia.Prvoradým výberovým kritériom je u mňa chuť, potom pestovateľská náročnosť, možnosť pestovať bez postrekov, tie používam iba pri broskyniach proti kučeravitosti, paradajkách a pri premnožení vošiek.Ešte skúsim Parížanku, na susednom opustenom pozemku rastie jeden starý strom tejto odrody, jeho plody som už asi trikrát mal v pivnici ale ani raz poriadne nedozreli, vždy ma niekto z rodiny predbehol a zjedol ich skôr. Ale aj nedozretá Parížanka mi chutnala viac ako zrelá Bohemica.Takže nakoniec nemusí byť u nás v marci prázdna pivnica.

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika