Hrušeň Bohemica



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?)
7.11.2017 22:18
Viktor:...a ešte trochu názornosti z praxe: na fotkách je Konferencia na podpníku dula BA29, zasadená v r.2006. Postupne: zakvitnutá - s plodmi - úroda - jej korene po vykopaní. Všetky fotky sú z tohto roku. Strom bol vysoký asi 3,5 metra. IH (Bohemica na duli rastie slabšie než Konferencia, má tendenciu k tvorbe úzkej, topoľovitej koruny. Spomedzi dulových podpníkov by som považoval BA29 pre ňu za najvhodnejší).





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
               
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 7.11.2017 17:58

Vcera som zakupil vypestok bohemiky na dulovom podpniku ba-29,udajne ten dulovy podpnik rastie o dost silnejsie ako dula MA, aj tak si spravim vlastny stromcek na semenaci, inak volal som do ovocnej skolky a bohemika na dule ma vraj vybornu afinitu... ako vam rastie bohemika?bujne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?), 7.11.2017 21:58
Vegetatívne podpníky pre hrušky, medzi ktoré patria aj tie dulové (kdouloňové), sa líšia okrem iného aj rastovým potenciálom. Pre prehľadnosť zopár informácií na fotkách. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 8.11.2017 12:26

viem a vedel som ze existuju rozne dulove podpniky a teraz si zoberte ze na rastlinnom pase bohemiky je len podpnik: dula! nic viac, este sa so mnou predajca prel, ze vypestok nemusi mat urceny aka je to dula, ze staci len dula a hotovo... tak som odisiel preč a teraz si predstavte, že pribehol ku mne az k autu na parkovisko ospravedlnil sa a povedal ze mal som pravdu ze v dodacom liste, ktory mi ukazal mali napisane ba-29,tak som si ju preto kupil, ze vyskusam, vedel som co uvadza literatura, tak takato je odborna zdatnost predajcov, pred rokom ma ten isty predajca presviedcal o medzistepovani sliviek, kupoval som tam hagantu, strašne dačo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.45 (?), 8.11.2017 16:55
Bohemica je aj v mojich podmienkach neskorá zimná odroda, tak ako je aj prezentovaná. Oberal som ju začiatkom novembra. Na foto 1 je pomerne typický plod tejto odrody, v tomto čase zeleno sfarbený, so skromným hnedočerveným líčkom (žiadna krásavica to nie je). V konzumnej zrelosti plody zožltnú (v januári), vydržia v bežnej pivnici do marca, v kvalitnej pivnici niektoré plody aj do apríla-mája. Na foto 2 sú v popredí Bohemiky, za nimi Erika (stojaca) a Nojabrskaja (ležiaca). Pre porovnanie tvaru, terajšieho sfarbenia a celkového "image" (Bohemica vizuálne nemá nárok, ale v trvanlivosti dominuje) pridávam fotky Nojabrskej (foto 3) a Eriky (foto 4). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 4.158 (?), 28.11.2018 20:50
Ahojte, na terminaly som nasiel takuto ranu, vychovnym rezom na jar skratit podtym alebo sa to v pohode zahoji? Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 29.11.2018 13:57

Já bych to zkrátil pod ránou. Odpadne zarůstání a podpoří se růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?), 7.11.2017 22:18
Viktor:...a ešte trochu názornosti z praxe: na fotkách je Konferencia na podpníku dula BA29, zasadená v r.2006. Postupne: zakvitnutá - s plodmi - úroda - jej korene po vykopaní. Všetky fotky sú z tohto roku. Strom bol vysoký asi 3,5 metra. IH (Bohemica na duli rastie slabšie než Konferencia, má tendenciu k tvorbe úzkej, topoľovitej koruny. Spomedzi dulových podpníkov by som považoval BA29 pre ňu za najvhodnejší).





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 8.11.2017 11:25

dakujem za reakciu pan Ivan, myslel som, ze bohemika rastie silnejsie ako konferencia, too by som ju mohol navrublovat na stromček kde mam wiliamsovu a konferenciu sucasne... to je uz asi ale otazka na niekoho ako pan Miloš, vy ak sa nemylim pestujete skor monokulturne... inak wiliamsova je letna konferencia jesenna a bohemika zimna ak maju vsetky rovnaku intenzitu rastu celkom vyhodne takto to mat na stromceku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.112 (?), 29.11.2018 18:50

Pre mňa je odroda Bohemica najväčším sklamaním v mojej pestovateľskej praxi, jediná jej prednosť je dlhá výdrž.Totálnym sklamaním je jej chuť, fádna, sladká chuť, bez akejkoľvek navinulosti, čakáte pri konzumovaní že po sladkej chuti príde ešte niečo navyše, čo vás poteší a odôvodní jej pestovanie ale čakáte márne.V dobrej viere som ju naštepil na viac stromov a kedže máme dobrú pivnicu, tešil som sa na chuť dobrých hrušiek v neskorej jari. Márne.Postupne preštepujem Bohemiku hlavne na Eriku, ktorej Bohemica v chuti nesiaha ani po päty, tiež Wiensku, Janu a tiež Boscovu a Wiliamsovu.Pestovanie odrody Bohemica bola pre mňa zbytočná strata času ale dobre to bolo na to, že dnes už bombastické opisy vlastností ovocných drevín beriem s veľkou rezervou. S pozdravom

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.209 (?), 29.11.2018 22:17

Boscova a Wilamsova patria medzi najchutnejšie odrody. Tieto odrody odporúčam vysádzať. Jana má obrovské plody, ale chuť má iba priemernú. Wienskú som ešte nejedol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika