hrušeň Jana



prchal.hb - (13) - 152.7 (?)
16.11.2012 20:00

Jana opět konkuruje šťavnatostí melounům. Neskutečná odrůda. Škoda té slabší plodnosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
prchal.hb - (13) - 152.7 (?), 16.11.2012 20:00

Jana opět konkuruje šťavnatostí melounům. Neskutečná odrůda. Škoda té slabší plodnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 63.39 (?), 18.11.2012 13:27

Jana je vyborna odroda. Ma vybornu chut. Suhlasim s tou plodnostou. Skoda len, ze nevydrzi tak dlho. Tento rok u mna dozrievala uz v oktobri, takze je uz po nej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.217 (?), 20.11.2012 12:16

Pěstuji odrůdu Jana od roku 1994.Podnož je semenáč.Velké, sice méně vzhledné plody, velmi šťavnaté a chutné.Skladovatelnost zhruba do Vánoc.Plodit začala v třetím roce a plodí pravidelně.Úroda většinou střední.Asi po dvanácti letech pěstování začaly plody být dosti nevyrovnané a ty, které zůstaly malé tak nebyly téměř jedlé.Provedl jsem zmlazení a vyrovnanost plodů se zlepšila, ale není taková,  jaká byla když byl stromek mladý.Tak během vegetace malé plody otrhávám, zatím jich není naštěstí mnoho.Množství úrody je zhruba stejné jak před zmlazením.Jinak odrůdy Dicolor a Robertova Děkanka jsou podtatně chutnější.Lokalita jižní Morava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 5.12.2012 14:52

V mém příspěvku u hrušně Bohemica jsem si posteskl, že Jana mi nechutná tak, jako ona. Ale to neznamená, že by nebyla chuťově výborná, včera jsem jednu objevil mezi Bohemicami a rozhodně nebyla špatná, spíš naopak. Jen škoda, že letos krásně plůdky nasazený stromek spálil mráz 18.5. Snad se příští rok dočkám lepší úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.245 (?), 23.9.2013 22:29

Dobrý den,

mám hrušeň Jana, která má letos velké množství plodů. Kdy je vhodná doba sklizně, tak abych plody netrhal předčasně, již nyní nebo ještě chvíli počkat(Nymbursko)? Značné množství plodů padá - hnije, zřejmě po zásahu vosou. Připevnil jsem na strom flašky s ovocnou šťávou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 24.9.2013 6:06

Jana jako zimní odrůda by se měla sklízet v říjnu, tedy není to každý rok stejné.Pokud jsou hrušky nabodávány už teď, svědčí to o určité zralosti. Letošní přemíra havěti nás zřejmě donutí sklizeň urychlit.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.11.2013 17:10

Letos na mé zahradě uzrály první Jany.Je to velmi štavnatá hruška.Zdá se, že ji uškodilo několik málo mrazivých nocí, a rán, které panovaly u nás v září, nebo to bylo v řijnu?Každopádně její vodnatá struktůra jevila známky poškození, které třeba Boscovka vstřebala v celku pohodlně.Na první dojem u ovoce nelze sázet, ale ani chuť se Boscovce nevyrovnal.Údajně je to zimní sorta, proto by neměla soutěžit o korunku s podzimními odrůdami, ale se zimními, no uvidíme další sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 232.221 (?), 10.11.2013 21:04

Prevrúbľoval som palmetu Dicolor zimnou sortou Jana- z dôvodu lepšieho opelenia, nakoľko Dicolor nechcela prvé roky rodiť. Plody Jany sú výrazne väčšie a krátko po zberu aj veľmi chutné, šťavnaté. Mám však dosť teplú pivnicu, zimné hrušky sú teraz kompletne konzumne dozreté. Dnes som koštoval obidve sorty a zistil, že Jana je už v chuti za zenitom. Štiava bez arómy a chuti. Dicolor si stále drží príjemnú chuť. Jana je síce podľa popisu v databáze o niečo skoršia ako Dicolor, ale v teplých polohách sa správa ako jesenná hruška. O väčšej náchylnosti k monilióze, najmä po narušení šupky hmyzom, som u Jany popisoval už dávnejšie. Ak mám tieto 2 sorty porovnať a zhodnotiť, suma sumárum získala viac bodov Dicolor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 7.11.2014 20:13

Letos mě nejvíc očarovala Jana.První větší úroda (zimní) odrůdy je už nyní k jídlu.Když si prvně ukousnete sousto, první co vás uhodí,...jak rána mezi oči je neskonale sladce medová chuť... výrazně aromatická až medová... chuťově výraznější jak boscovka, štavnatá,máslovitá textůra.Letošní královna mezi hruškami.Bohužel tak jako boscovka v nevzhledné slupce.Zatím měkne, ale vůbec nehnije.Proto kdo zvažuje boscovku,ať raději vyzkouší Janu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.11.2014 14:19

Už ani nevím, Miloši, proč si dal přednost Jizeře před Janou. Plody jsou tvarově i velikostně podobné a velmi podobná je i chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika