Děkanka robertova



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?) 
25.5.2011 16:58

Paní Zuzana má problém se slovem Šárka a Vy zase se slovem náhrada. Mně tahle pomologická terminologie vůbec nevadí a nevidím na ní nic špatného. Vonka měla být vylepšená Děkanka,  pravděpodobně z hlediska vyšší plodnosti. Byl to takový pokus zachovat chuť, ale vylepšit plodnost. Někdy se to může povést, jindy zase ne. Chtěl bych ještě poděkovat za všechny příspěvky k Děkance.   Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 41.143 (?), 21.8.2014 18:56

Děkanka Robertova se začíná zvětšovat. Zatím vypadá pěkně. Moc se těším na tuto opomíjenou a přitom vyjímečnou odrůdu.

Děkanka Robertova 21.08.2014
Děkanka Robertova 21.08.2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.92 (?), 22.8.2014 9:25

Opomijena mozna tady. Treba v USA je povazovana za nejlepsi hrusku k primemu konzumu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 29.8.2014 21:49

Dva malé a ne příliš vzhledné plody snad Děkanky Robertovy se nemohou srovnávat ani s atraktivitou bronzových plodů Vonky (semenáč Děkanky), ani s předchozí fotkou pana 41.143.

Děkanka Robertova
Děkanka Robertova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.9.2014 20:26

Dva malé a ne příliš vzhledné plody poškodilo ptactvo, ale než podlehly zkáze, tak jsem okusil nepoškozenou část dužniny, která asi po týdnu "zmáslovatěla" a můžu říct, že se pan 41.143 možná dočká chuti nejlepší hrušky všech dob. To je právě ona sladkost, výsostně harmonická, ne jako u novějších kříženců buď jen sladkost fádní, přehnaná, postrádající lahodnost a harmonii, kterou uměly vykouzlit pouze staré odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 21.9.2014 23:18

Koupil jsem Doyenne du Comice (před dvěma lety),což je synonyma Děkanky R. Kdy se pochlubí svým plodem, zatím nevím.Píše se o ní : v plodnosti střední až malá.Takže stromek dostane asi další rouby jiných, plodnějších.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 24.9.2014 19:18

Když jsem dnes přišel na zahradu, tak 2 plody byly na zemi. Zkusil jsem jak jsou na tom zbylé 2 plody, ale zůstaly mi v ruce. Čekal jsem, že ještě nějaký ten týden zůstanou na stromě. Jednotlivé plody z první úrody měly hmotnost 348g, 354g, 219g a 261g.

Děkanka robertova - 24. září 2014
Děkanka robertova - 24. září 2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.9.2014 19:36

Plody jsou hodně podobné těm mým, ale ty moje byly prozatím malé. Myslím, že budete s kvalitou velmi spokojen, ba přímo překvapen jak dobrá může být hruška. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 8.10.2014 23:04

Pánové, nevíte jak je to s názvem Komisowka?  Při koupi jsem pochopil, že je to Děkanka, další rok se poopravili, že je to její kříženec... tak nevím.  Mám ji třetím rokem na semenáči. Zatím nerodí a roste málo.  Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 9.10.2014 14:46

Komisowka je synonymum Robertovy Děkanky. Další synonyma jsou: Děkanka spolková, Doyenne du Comice, Comice, Beurré Robert, Robert´s Butterbirne, Vereins Dechantsbirne, mohou být ještě další. Děkanka Robertova nastupuje do plodnosti později. Plodnost není příliš vysoká, poněvadž se poměrně špatně opyluje. Jako vhodní opylovači se uvádějí: Boscova, Červencová, Charneuská, Konference, Madame Verté, Williamsova. Při pěstování v dřívějších letech jsem žádnou z techto odrůd neměl a tak jsem to řešil tak, že jsem v době květu zavěsil do stromku Děkanky rozkvetenou větvičku Pařížanky a opylení bylo dobré. V nynější době mám vedle Děkanky Dicolor a opylení je v pořádku. Takže zřejmě obě tyto drůdy patří taky k jejím opylovačům. Samotná Děkanka je dobrým opylovačem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika