černání a vadnutí listů



host - 134.38 (?)
17.7.2012 11:04

Aj ja sa pripájam. Odišla mi takto mladá Konferencia. Hľadal som, čo by to mohlo byť, nič som na nete nenašiel. Teoreticky to môže byť tá fytoplazma chradnutia hrušiek, ako napísal Mr. Big. Pri príznakoch je však uvedené, že listy najskôr zčervenajú. Tie moje však hneď zčernali. Všimol som si takto vyschnuté hrušky vo viacerých záhradách. Možno je na čase v nadväznosti na niektoré vlákna založiť novú diskusiu s názvom Koniec hrušiek v Čechách, resp. na Slovensku crying.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.7.2012 20:18

Taky mám černé listy, taky na Konferenci, dva roky starý stromek koupený na Slovensku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 218.168 (?), 10.7.2012 20:53

No, mně takhle nedávno totálně "odešla" během cca 2 týdnů odrůda Jana.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 10.7.2012 21:09

Chřadnutí hrušně- Pear decline phytoplasma nebo také Candidatus Phytoplasma pyri. Přenos nemoci mery, případně je koupený stromek již nakažený. Obrana není snad jen postřik proti merám.

            Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 17.7.2012 11:04

Aj ja sa pripájam. Odišla mi takto mladá Konferencia. Hľadal som, čo by to mohlo byť, nič som na nete nenašiel. Teoreticky to môže byť tá fytoplazma chradnutia hrušiek, ako napísal Mr. Big. Pri príznakoch je však uvedené, že listy najskôr zčervenajú. Tie moje však hneď zčernali. Všimol som si takto vyschnuté hrušky vo viacerých záhradách. Možno je na čase v nadväznosti na niektoré vlákna založiť novú diskusiu s názvom Koniec hrušiek v Čechách, resp. na Slovensku crying.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 19.7.2012 22:14

Vážený pane, odpověď na Váš problém neznám ale dovolte mě zdělit svůj názor na jednu z možných příčin.Zvláště, kdy dotazy typu "neujmul se stromek" nabo "zkolaboval" se tu povážlivě množí.Naše ovocnářská špička udělala jednu zásadní chybu.Soustředila se pouze na udržování odrůd svého množitelského materiálu.Aspoň pro zahrádkáře.Ostatní svět ji nezajímá(to se týká jablek)Toho využily překupníci a nabízejí tyto těžko dostupné odrůdy.Jaký je původ, snad ani nikdo neví.Nekontrolovatelné množení, pochybný dovoz levného materiálu z Polska může být příčinou těchto potíží.Nevím jestli je to povinost ale kontroluje se vůbec prodávané stromky u prodejců na virové a další přenosné choroby a původ materiálu?Je spodivem, že Ovocnářskou unii to nechává v klidu.Proč nezveřejní, které školky podléhají kontrolám množitelského materiálu.Řešení :nakupovat pouze u autorizovaných prodejců nebo si u nich objednat rouby.Zvláště alarmující je stav meruněk jak uvádí Zahrádkář a doporučuje sázet v polovičním sponu s tím že do 4÷6 let polovička stromků zkolabuje.Zdá se že nyní jsou nařadě hrušně.Zavlekli se sem svinstva a toto jsou možné důsledky. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 20.7.2012 7:00

Někdy méně znamená více.Na atraktivní vzhled reklam naletí spousta nezkušených, nebo málo zkušených.Neubrání se ani ten nejzkušenější.Je to už i "ve vzduchu".Radost mohou mít jen výrobci postřiků.Pokud bude stříkat co.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 24.7.2012 6:36
Jestli ve vaší oblasti houfně černají hrušky, může být příčinou spála (Erwinia amylovora).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 29.6.2013 15:02

tak já mám alepson okraje černe, tak snad se to dále sirit nebude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.158 (?), 29.6.2013 20:58

ja byvam na Kysuciach a mam ten samy problem. Postriekal som pred dvoma tyždňami Redlanom, mladé výhonky su zatial pekne, uvidíme čo bude ďalej. Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 30.8.2013 18:23

Nato je vyborni postrek SYLIT hnednutie listov, čierna škvrnitost, dierkovitost listov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika