žampiony



host - 170.142 (?) 
14.2.2007 1:45, zobrazeno: 18554x
Dobrý den,
ráda bych pěstovala doma žampiony, prý se to dá.Ale netuším vůbec jak:
1)co vše k tomu potřebuji,předpokládám speciální hlínu, kde koupím to z čeho roste-podhoubí?
2)Jaká je výnosnost z jednoho trsu-podhoubí
3)Na zahradě se asi pěstovat nedá,že?Dá se ve sklepě-klasický venkovní nezateplený pro úschovu zeleniny,atd. či v chlévě,kde už zířata nepobývají?
4)Žampiony mohou plodit celý rok?
5)Jaká je výše investice-kolik stojí podhoubí,speciální hlína,vše co potřebuji?
6)Jak o žampiony pečovat-kolikrát zalévat,speciální výživ,hnojení?

Děkuji Ivana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.20 (?), 14.2.2007 17:25
Již jsme to tu a nebe na livingu probírali. Bylo toho hodně napsáno, je třeba trochu hledat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.50 (?), 14.2.2007 17:51
Dobrý den-mám naprosto stejný dotaz jako pí.Ivana.Koupil jsem domek který má nádherný vejký sklep(kamenný)kde je vlhko(kape voda ze stropu)a zhruba 10stupnů C.Je prázdný a napadlo mne že bych pěstoval alespon žampiony pro svou potřebu ale také i pro známé.Prosím poradí někdo pí:IVANE i mě?děkuji Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.2.2007 19:34

Podrobný návod na pěstování bývá přibalen k sadbě. Koupíte-li ji i se substrátem je to snazší, ale houby se prodraží. Jinak je dobré se ohlédnout po zdroji koňského hnoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.108 (?), 15.2.2007 19:52

Podívejte se na www.jedlehouby.cz nebo www.osiva.cz, jsou tam podrobné návody na pěstování. Taky jsme měli podobný nápad, ale 10° C je málo. Žampiony chtějí kolem 20.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 18.2.2007 11:55

prodava se kompletni sada, podhoubi plus substrat, cena cca 125 KC, maji napriklad v zahradnicitvi. Nejdriv se necha prorust podhoubi (cca 2=3 tydny pri 22-24 stupnu), pak se premisti do chladna = 16=20 stupnu, obcas zalije, muze to byt ve tme. Zampiony rostou ve vlnach, zkuste si to na jedne kostce a uvidite. Myslim ze pro beznou rodinu jedna kostka staci. Pestovani vyjde o neco levneji nez kupovani v obchode, je pohodlne. Jen je potreba porad sklizet, nekdy potvory rostou tak rychle, źe se mi s tim nechce zpracovavat a tak je bud rozdavam, nebo musim prerostle vyhodit. Po odplozeni se to hodi na kompost, nebo vyrobce doporucuje do toho zasadit treba rajcata.

Zampiony maji hnede i bile.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 25.2.2007 4:05
Já mám zkušenosti, že žampióny jsou velice citlivé na škodlivé plísně a bakterie.  Pokud nemáte možnost ten sklep udržovat v čistotě a pravidelně desinfikovat, ani je ve větším množství na prodej nezkoušejte, kromě toho má tady být přebytek žampiónů, protože se dovážejí za nízkou cenu z Polska.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika