žampiony



host - 166.20 (?)
14.2.2007 17:25
Již jsme to tu a nebe na livingu probírali. Bylo toho hodně napsáno, je třeba trochu hledat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 170.142 (?), 14.2.2007 1:45, zobrazeno: 18533x
Dobrý den,
ráda bych pěstovala doma žampiony, prý se to dá.Ale netuším vůbec jak:
1)co vše k tomu potřebuji,předpokládám speciální hlínu, kde koupím to z čeho roste-podhoubí?
2)Jaká je výnosnost z jednoho trsu-podhoubí
3)Na zahradě se asi pěstovat nedá,že?Dá se ve sklepě-klasický venkovní nezateplený pro úschovu zeleniny,atd. či v chlévě,kde už zířata nepobývají?
4)Žampiony mohou plodit celý rok?
5)Jaká je výše investice-kolik stojí podhoubí,speciální hlína,vše co potřebuji?
6)Jak o žampiony pečovat-kolikrát zalévat,speciální výživ,hnojení?

Děkuji Ivana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.20 (?), 14.2.2007 17:25
Již jsme to tu a nebe na livingu probírali. Bylo toho hodně napsáno, je třeba trochu hledat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.50 (?), 14.2.2007 17:51
Dobrý den-mám naprosto stejný dotaz jako pí.Ivana.Koupil jsem domek který má nádherný vejký sklep(kamenný)kde je vlhko(kape voda ze stropu)a zhruba 10stupnů C.Je prázdný a napadlo mne že bych pěstoval alespon žampiony pro svou potřebu ale také i pro známé.Prosím poradí někdo pí:IVANE i mě?děkuji Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.2.2007 19:34

Podrobný návod na pěstování bývá přibalen k sadbě. Koupíte-li ji i se substrátem je to snazší, ale houby se prodraží. Jinak je dobré se ohlédnout po zdroji koňského hnoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.108 (?), 15.2.2007 19:52

Podívejte se na www.jedlehouby.cz nebo www.osiva.cz, jsou tam podrobné návody na pěstování. Taky jsme měli podobný nápad, ale 10° C je málo. Žampiony chtějí kolem 20.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 18.2.2007 11:55

prodava se kompletni sada, podhoubi plus substrat, cena cca 125 KC, maji napriklad v zahradnicitvi. Nejdriv se necha prorust podhoubi (cca 2=3 tydny pri 22-24 stupnu), pak se premisti do chladna = 16=20 stupnu, obcas zalije, muze to byt ve tme. Zampiony rostou ve vlnach, zkuste si to na jedne kostce a uvidite. Myslim ze pro beznou rodinu jedna kostka staci. Pestovani vyjde o neco levneji nez kupovani v obchode, je pohodlne. Jen je potreba porad sklizet, nekdy potvory rostou tak rychle, źe se mi s tim nechce zpracovavat a tak je bud rozdavam, nebo musim prerostle vyhodit. Po odplozeni se to hodi na kompost, nebo vyrobce doporucuje do toho zasadit treba rajcata.

Zampiony maji hnede i bile.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 25.2.2007 4:05
Já mám zkušenosti, že žampióny jsou velice citlivé na škodlivé plísně a bakterie.  Pokud nemáte možnost ten sklep udržovat v čistotě a pravidelně desinfikovat, ani je ve větším množství na prodej nezkoušejte, kromě toho má tady být přebytek žampiónů, protože se dovážejí za nízkou cenu z Polska.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika