Zelené hnojení



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?)
26.9.2019 20:00

Já žádnou brázdu nedělám. První řadu ryji příčně a co vyryji, to hodím do vzniklé díry. Další už přiklopím na tu první a tak si vytvořím brázdu. Když mám končit, tak se snažím brázdu zmenšit, ale přesto tam nějaký járek zůstane. Vůbec to nevadí, na jaře se to hrabe tak, aby se záhon srovnal. Ryji hodně a rád.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 26.9.2019 16:31

No úplně nejjednodušší by to bylo zarýt rovnou bez sekání, jenom to prostě otočit. Myslela jsem, že za ten podzim to zase tak moc nenaroste a bude to stačit. Pokud zelené naroste víc a bude potřeba ho posekat, tak můžu vyzkoušet doporučenou metodu a přidat listí. Když jsem zarývala dusíkaté vápno na dezinfekci, tak jsem to dělala podobně, ale nastal velký problém s tím, kam odklidit zem z první brázdy. Vedlejší záhon volný není a ani nebude, mám tam jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 26.9.2019 20:00

Já žádnou brázdu nedělám. První řadu ryji příčně a co vyryji, to hodím do vzniklé díry. Další už přiklopím na tu první a tak si vytvořím brázdu. Když mám končit, tak se snažím brázdu zmenšit, ale přesto tam nějaký járek zůstane. Vůbec to nevadí, na jaře se to hrabe tak, aby se záhon srovnal. Ryji hodně a rád.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.9.2019 7:28

nastal velký problém s tím, kam odklidit zem z první brázdy.

Já ji většinou hážu do koleček a zasypu s ní nakonec poslední brázdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 27.9.2019 8:03

Nerozumím, proč takový způsob rytí z brázdy do brázdy. Já po záhoně rozhrnu to, co chci zarýt, a postupně projedu celou plochu stylem zaryju-naberu-otočím-položím na stejné místo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 27.9.2019 9:59

No možná se tomu budete divit, ale já nemám kolečko. Mám jenom malou zahrádku a zatím nebyla potřeba si ho pořídit. Je pravda, že občas by se asi hodilo (třeba na odklizení země z první brázdy), ale vzhledem k tomu, že mám na zahradě dost terénních zlomů, tak by zase tak praktické nebylo.

Jinak pokud bych to zelené před zarytím nesekala, tak si také myslím, že je to nejsnazší jak píše Petr z H. Pokud to bude třeba posekat a ještě přidám listí, tak nevím, Ivan radil tenhle způsob, já z rytím zeleného ani zarytí listí nemám zatím zkušenosti, tak uvidíme, co půjde líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 27.9.2019 10:09

Davat zeminu z prvni brazdy do kolecka je uplne zbytecna prace. Prvni brazdu ryjte (otocena o 180 stupnu) v opacnem smeru, zeminu pokladejte na to same misto. Druhou a dalsi uz normalne. Na jare se to uhrabe. Kdo ma svazity pozemek, ryje na podzim "proti kopci".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 27.9.2019 15:14

S tím kolečkem je problém jestliže se ryje širší pozemek. Myslím, že je dobré naučit se začít rýt bez převážení zeminy.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 25.9.2019 20:06

S hromadou listí shrabaného na podzim mám trochu jiné zkušenosti. Nechci to už tady rozebírat, pro mne to nemá žádný význam, protože obvykle dávám listí do kompostu. K tomu vzdělání bych poznamenal jen to, že jsem absolvent VUT Brno FS což se zahradou nemá vůbec nic společného..

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.127 (?), 29.11.2019 17:50

6.listopadu jsem vysel na zkoušku tři řádky jetele nachového. Počítal jsem s tím, že semeno zůstane v zemi a brzy na jaře vyklíčí. Když jsem dnes přišel na zahradu, tak tam byly tři řádky malých rostlinek toho inkarnátu. Tak jsem je zakryl netkanou a uvidím jak to na jaře bude vypadat. Pokud to přežijí, tak bych je mohl koncem dubna zarýt jako zelené hnojení. Po nich tam přijdou lilky a okra. Opravdu jsem zvědavý jak to dopadne.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika