Kompostéry



host - 42.149 (?)
17.5.2010 12:46

Děkuji moc za rady. Já také dávám do kompostu vlhký materiál, ale vždy tam přeschne. Mám totiš kompostér na sluníčku, protože na zahrádce nemám jediný strom. Pokusím se ho letos přes leto zastínit nějakou popínavkou a postupně ho osázím stromečky. A zkusím ho také podle vaší rady přeházet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 16.5.2010 22:04, zobrazeno: 8440x

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu - na zahradu budeme pořizovat komposter. Jakou máte zkušenost s těmi "moderními" uzavřenými kompostery, fungujou dobře? Kolik se toho do nich vejde? Nebo je lepší pořídit ten otevřený, který mi přijde spíš jen jako ohrádka za dost peněz... Děkuji velmi za radu a názor, Tereza.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.53 (?), 16.5.2010 22:13

Nakonec jsem s kompostérem spokojená, i když ze začátku to bylo nic moc a muselo se to párkrát přehodit, tak dneska už funguje jak na reklamním letáku - nahoru strkáme materiál a dole padá hotový černý kompost. Ale zdá se mi, že je potřeba ho udržovat furt plný, aby pěkně makal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.13 (?), 16.5.2010 23:44

jo a je dobrý používat urychlovač kompostu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.149 (?), 17.5.2010 8:48

Dobrý den, můžete prosím napsat jak to ze začátku nebylo nic moc? Smrděl vám ten kompost? A jak jste ho přehazovali? Do druhého kompostéru nebo jen v něm jste ho přehodili a promíchali? A za jak dlouho se to zlepšilo? Mám podobný problém, koupili jsme před měsícem nový kompostér - 370l černý, máme ho z půli zaplněný, ale je fakt, že už to v něm pomalu sedá, chvílemi trošku zapáchá. Hlavně když bylo pěkně slunečno, tak to bylo cítit. Koupila jsem urycholvač, ale zatím nepoužila. Dávám tam vše co zahrada dá. Posečenou trávu vyplený plevel, sem tam i odpad z kuchyně jako slupky od brambor, cibule a tak. Zatím jsem ho neprosypávala hlínou, jen z kořínků vypletého plevele. Ani jsem ho zatím nezalévala vodou. Je to tak dobře? Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.53 (?), 17.5.2010 9:17

Kompost ze začátku nefungoval, asi tam nebyly ty správné organismy, a přeházela jsem ho tak, že jsem tím malinkým okýnkem dole vyhrabala spodek a dala nahoru, což je otravné a pracné. Po roce se to chytlo a kompostuje, přehazovat se nemusí. Urychlovač by asi dost pomohl, já ho nepoužila. Nikdy to nesmrdělo. Kompost nezalévám, dávám tam dost vlhkého materiálu (trávu a plevele, věci z kuchyně). Bohužel mezi organismy, které pomáhají s kompostováním, patří i myši, a já je nedokážu chytit do pasti (je mi jich líto). Zkusím plašič, ale to je zaplaším k sousedům nebo do baráku, tak ještě váhám. Myši tam byly dřív než kompost, možná je nakonec dobře, že bydlí v něm a ne ve sklepě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.149 (?), 17.5.2010 12:46

Děkuji moc za rady. Já také dávám do kompostu vlhký materiál, ale vždy tam přeschne. Mám totiš kompostér na sluníčku, protože na zahrádce nemám jediný strom. Pokusím se ho letos přes leto zastínit nějakou popínavkou a postupně ho osázím stromečky. A zkusím ho také podle vaší rady přeházet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika